VI Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu już w sobotę!

Już w najbliższą sobotę, 9 maja,  w Złotym Stoku odbędą się VI Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu 2015. Na wszystkich amatorów marszów i biegów z czworonożnymi przyjaciółmi u boku będą czekać trzy trasy o różnym stopniu trudności. Najkrótsza liczy 15 kilometrów, średnia -  25, a najdłuższa -  ok. 40 km. Sponsorem zawodów jest marka Merrell.

Zawody dogtrekkingowe już w tę sobotę Zawody dogtrekkingowe już w tę sobotę Źródło: Dogrtrekking

Złoty Stok, miasto położone na Dolnym Śląsku, słynie nie tylko z kopalni złota, ale i atmosfery przyjaznej zwierzętom. Obecnie miejscowość rozwija się turystycznie, w dużej mierze za sprawą udostępnionych dla turystów zespołu sztolni. Do tego może się pochwalić siecią dobrze przygotowanych szlaków pieszych i rowerowych. W Złotym Stoku możemy też podnieść sobie adrenalinę, próbując swych sił w Parku Linowym Skalisko oferującym najdłuższe i najwyższe tyrolki w Europie.

Trasy zawodów dogtrekkingowych w Złotym Stoku będą przebiegały przez Góry Złote i Bardzkie. Szlaki są stosunkowo łatwe, prawie nie występują na nich ostre zejścia czy podejścia. Dzięki temu będą odpowiednie dla osób i psów, które po raz pierwszy będą startować w terenie górskim. Start i meta zawodów będą zlokalizowane w dawnym kamieniołomie tzw. "Skalisku", który znajduje się zaledwie 300 m od rynku miasteczka. 

Zapisy na zawody wystartowały 21 kwietnia. Osoby, które chcą pobiec lub pomaszerować ze swoimi pupilami w Złotym Stoku muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz dokonać opłaty startowej. W przypadku rejestracji w dniu zawodów wynosi ona 70 zł na dystansie średnim i długim oraz 60 zł na dystansie najkrótszym.  

Merrell, sponsor Pucharu Polski w Dogtrekkingu, przygotował dla zawodników dodatkowe atrakcje. Po biegu będzie można odpocząć w specjalnej pomarańczowej strefie oraz wziąć udział w quizie z nagrodami.

Szczegóły dotyczące Pucharu Polski 2015 w Dogtrekkingu znajdują się na stronie www.dogtrekking.com.pl