Uśpiono psa chorej na ebolę. Mimo protestów!

12-letni pies hiszpańskiej pielęgniarki, która walczy o życie po zarażeniu ebolą, został uśpiony. Decyzję tę podjętą mimo protestów męża kobiety i głosów obrońców praw zwierząt.

Pies pielęgniarki, cierpiącej na ebolę Pies pielęgniarki, cierpiącej na ebolę Źródło: independent.co.uk

Opiekunka psa, Terasa Romero Ramos, aktualnie przebywa w ciężkim stanie w szpitalu w Madrycie. Pielęgniarka zaraziła się ebolą podczas wykonywania swoich obowiązków w szpitalu. Ramos jest pierwszą kobietą w Europie walczącą z ebolą.

Decyzja uśpienia psa podjęta przez hiszpańskie władze podjęta była faktem, że przez wiele dni pielęgniarka przebywała razem z rodziną, w tym 12-letnim psem, w domu..Eksperci nie są pewni, czy psy mogą przenosić ebolę; nie wykluczają jednak takiej możliwości.

  
W internecie powstała specjalna strona, na której można było podpisywać petycję przeciwko uśpieniu ukochanego psa. Podobna akcja przeniosła się też do mediów społecznościowych. Około 50 aktywistów próbowało zablokować pracownikom ochrony zdrowia wejście do mieszkania kobiety, w którym przebywał pies. Mimo protestów - 12-letni Excalibur został uśpiony.

Zobacz film, na którym mąż pielęgniarki prosi o ponowne rozważanie decyzji.