Urodziny pupila - 6 sposobów na udaną imprezę

Skoro większość ludzi świętuje swoje urodziny, zapraszając najbliższe osoby na imprezę, to dlaczego by pozbawiać takiej przyjemności ukochanego pupila? Koty i psy spędzają z człowiekiem dużo czasu, więc są już zaznajomione z towarzyskimi spotkaniami. Zwierzęce przyjęcie urodzinowe niekoniecznie musi polegać na zapraszaniu dużej ilości osób.

Źródło: pixabay.com

Jest to nawet niewskazane – Twój zwierzak z pewnością wolałby spędzić ten wyjątkowy dzień właśnie z Tobą! Poznaj sześć sposobów na udane świętowanie urodzin Twojego pupila.

 

Po pierwsze: zadbaj o to, aby Twój zwierzak poczuł się wyjątkowo

To Ty najlepiej znasz swojego psa czy kota, więc będziesz w stanie ocenić, jakie urodzinowe aktywności najbardziej przypadną mu do gustu. W tym wyjątkowym dniu możesz rozpieszczać go trochę bardziej niż zwykle.

 

Po drugie: pamiętaj, że to dzień Twojego psa lub kota, a nie Twój

Skupiaj się na potrzebach swojego zwierzaka. Niezbyt dobrym pomysłem jest przenoszenie ludzkich zwyczajów i oczekiwań na pupila. To, że Ty lubisz urządzać urodzinowe imprezy wcale nie oznacza, że Twój pies lub kot ma takie same potrzeby. Musisz wziąć pod uwagę jego upodobania. Jeżeli lubi spędzać czas wśród innych ludzi i zwierząt – zaproś swoich przyjaciół z pupilami. Może się jednak zdarzyć, że lepszym pomysłem będzie świętowani urodzin jedynie w rodzinnym gronie. Jeśli chcesz sprawić swojemu zwierzakowi prawdziwą przyjemność, wszystkie aktywności w tym wyjątkowym dniu musisz dostosować do jego potrzeb. Być może idealnym urodzinowym prezentem będzie całodzienny wyjazd nad jezioro, zakończony długim spacerem lub intensywna zabawa materiałową myszką przymocowaną do wędki.

 

Pozwól psu lub kotu spać z Tobą w łóżku!

Jeżeli Twój pupil na co dzień nie ma wstępu na łóżko lub kanapę, w tym wyjątkowym dniu warto udzielić mu dyspensy. Niech poczuje, że jest kochany i czasem dostaje pozwolenie na czynności, które na co dzień są niedozwolone. Pozwól swojemu psu lub kotu spędzić z Tobą poranek w łóżku. Przytulaj go, mówiąc, że jest najlepszym i najukochańszym zwierzątkiem na świecie – z pewnością będzie przeszczęśliwy!

 

Zadbaj o dekoracje – Twój pupil poczuje, że ten dzień jest wyjątkowy

Postaraj się nieco zmienić ułożenie przedmiotów w domu. Zwierzęta szybko dostrzegają takie rzeczy, więc od razu zauważą, że dzieje się coś nietypowego. Możesz powyciągać z kartonów rozmaite zabawki (na przykład pluszowe maskotki)

 

Pomysł na prezent dla kota – kartonowy czołg

Na początku pandemii koronawirusa wiele osób zamieszczało na swoich profilach na portalach społecznościowych zdjęcia domowej produkcji czołgów zrobionych specjalnie dla swoich pupilków. To świetny pomysł na połączenie przyjemnego spędzania czasu podczas budowy pojazdu z praktyczną stroną tego przedsięwzięcia – skonstruowany przez Ciebie czołg z pewnością spodoba się Twojemu kotu! Większość czworonożnych pupili uwielbia kartonowe pudełka. Możesz wykorzystać ten fakt i stworzyć urodzinowy pojazd, w którym Twój kot będzie lubił spędzać czas. Nie potrzebujesz zbyt wielu narzędzi do zbudowania kartonowego czołgu. Wystarczą Ci stare pudełka, kolorowy karton, klej introligatorski i dużo dobrego humoru!

 

Pomysł na prezent dla psa – aktywności idealnie dostosowane do potrzeb pupila i psi tort

Idealnym upominkiem dla aktywnych zwierzaków będzie własnoręczne wykonany tor przeszkód. Zadbaj o odpowiednie atrakcje, które skutecznie zajmą Twojego psa. Tor przeszkód możesz zorganizować na przykład w parku. Zbuduj kilka przeszkód (o pomoc możesz poprosić znajomych lub rodzinę), ukryj w trawie kilka smakołyków i patrz na szczęście swojego psa! Jeśli Twój pupil preferuje kanapowy styl życia, zadbaj o to, aby znaleźć dużo czasu na wspólne przytulanie. Nie zapomnij z nim rozmawiać – zwierzaki uwielbiają czuć, że się nimi interesujemy i chętnie słuchają naszego głosu.  Możesz także kupić specjalny tort urodzinowy przeznaczony dla psów. Smakołyki tego typu znajdziesz w sklepach internetowych. Nie wahaj się dokonać takiego zakupu, nawet jeśli Twój pupil nie przepada za aktywnością fizyczną i na co dzień musisz bardzo dbać o jego dietę - raz na rok możesz rozpieścić swojego pupila!