Uroczysty ślub mopsów

Czworonogi, podobnie jak ludzie, potrafią się w sobie zakochać. Jeżeli ich opiekunami są zamożne i nieco ekstrawaganckie osoby, sympatyczne psy mogą liczyć nawet na uroczystą ceremonię ślubną. Tak właśnie stało się w przypadku pary brytyjskich mopsów.

Ceremonia ślubna mopsów Ceremonia ślubna mopsów Źródło: DailyMail.co.uk/SWNS.com

Głównymi bohaterami uroczystości była panna młoda o imieniu Betty oraz pan młody Albert. W ten wyjątkowy dzień Betty wystąpiła w modnej sukni ślubnej o wartości ponad stu funtów. Z kolei przystojny Albert zaprezentował się w niezwykle eleganckim smokingu i muszce. Oczywiście nie mogło także zabraknąć obrączek, które zostały przyczepione do obroży obu czworonogów. Jak podkreślają opiekunowie szczęśliwych nowożeńców, mopsy znają się doskonale od czasów szczenięcych i są najlepszymi przyjaciółmi. Zawsze śpią na tej samej sofie, bawią się ze sobą, jedzą razem z miski, a nawet myją się nawzajem. Psy stanowią nierozłączną parę i nie mogą żyć bez siebie.

Na ślubie nie zabrakło oczywiście świadków oraz gości wśród których znalazły się inne czworonogi wraz ze swoimi opiekunami. Ceremonia odbyła się na terenie hodowli Kitz-Katz w miejscowości Desborough w hrabstwie Northamptonshire. Wcześniej oba czworonogi miały zorganizowane wieczory: kawalerski i panieński w miejscowym pubie, w których uczestniczyły także inne zaprzyjaźnione z nimi mopsy. Oczywiście przed samym ślubem Betty i Albert odwiedziły salony renomowanych brytyjskich groomerów. Podczas uroczystości zgromadzeni goście oprócz podziwiania wspaniałych strojów pary młodej, mieli także możliwość skosztowania pysznego tortu ślubnego. Imprezie towarzyszyła również wyszukana oprawa muzyczna. Opiekunowie mopsów przeznaczyli na organizację ślubu dwa tysiące funtów.

 

Źródło: DailyMail.co.uk