Urocze! Tak reagują na śnieg koty

Co robi kot, gdy pierwszy raz widzi śnieg? Ostrożnie go obwąchuje? Ucieka? Niekoniecznie! Niektóre koty od razu wpadają w zimowe szaleństwo! Nic tylko zabrać je do Aspen.

Kotka bada śnieg Kotka bada śnieg Źródło: mikegee00/YouTube

Kotka pierwszy raz w życiu zobaczyła płatki śniegu. Urocza Sophie, mieszkająca ze swoimi właścicielami w stanie Alabama, nie miała pojęcia, jak się zachować. Na początku podchodziła do śniegu dosyć nieufnie, polizała go językiem, by spróbować, jak smakuje, a później całkowicie się w nim zakochała. Co za szaleństwo! Kotka uwielbia zostawiać swoje ślady na śniegu, bawić się nim i szukać wśród płatków skarbów, takich jak patyki.Podczas gdy my wciąż narzekamy na pogodę, a stwierdzenia, że „sorry, taki mamy klimat” najchętniej włożylibyśmy między bajki, koty uwielbiają się bawić białym puchem i wcale nie przeszkadza im to, że pociągi nie kursują, choć szef zawsze jest na czas. Filmy z kotami bawiącymi się na śniegu błyskawicznie rozchodzą się po krajach, w których śnieg znów zaskoczył – i to nie tylko drogowców. Także inne sierściuchy kochają bawić się w śniegu. I choć wśród kotów znajdziemy i takich, którzy za nic w świecie nie wyjdą nawet na balkon, są też i takie koty, które kochają zimowe szaleństwa.

Zobaczcie też, jak powściągliwy na co dzień Brytyjczyk oszalał na punkcie śniegu.
Jeden z najsłynniejszych kotów sieci, japoński Maru też miał kiedyś swoją przygodę zapoznawczą ze śniegiem, jednak jako stateczny senior wyszedł na dwór opatulony eleganckim płaszczem.