Upały i rozgrzany asfalt - uważaj na łapy psa!

Każdy miłośnik psów wie, że w upał nie powinniśmy dopuszczać do przegrzania organizmu naszych pupili. W trakcie spacerów powinniśmy mieć w zapasie butelkę wody, zwracać uwagę na dostępność zacienionych miejsc i nie pozwalać zwierzakowi na zbyt wielki wysiłek w promieniach upalnego słońca. Czy coś jeszcze możemy przewidzieć? Tak, niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą rozgrzany chodnik.

Źródło: Fot. Screen Hip Dog Canine Hydrotherapy & Fitness Facebook

Uchrońmy ich łapki

My mamy buty i odporne na gorąco podeszwy. Psiaki chodzą bez żadnego zabezpieczenia, a konsekwencje bywają bardzo bolesne.  – Asfalt może być bardzo gorący i może poparzyć łapy twojego zwierzaka, jeśli to możliwe spaceruj ze swoim psem po trawie – ostrzeżenia Humane Society of the United States (HSUS) przytacza "The Dodo". Co ważne, jest sposób na sprawdzenie, czy oby chodnik nie jest za gorący dla łap naszego psa. Powinniśmy przyłożyć wierzch dłoni do asfaltu. Jeśli nie damy rady wytrzymać pięciu sekund, nasz pies nie powinien tamtędy chodzić.

Byle chłodniej!

Co wtedy? Przede wszystkim warto odczekać, aż temperatura nieco spadnie. W tym czasie, tak jak już wspomnieliśmy wyżej, wybierajmy tereny trawiaste. Na rynku dostępne są też specjalne buty dla zwierzaków i płyny, które pozwolą uchronić delikatną skórę futrzaków. Co więcej, znajdziemy też inne, pomagające psu przetrwać upały, gadżety. Są to między innymi chłodzące chusteczki, chłodząca obroża, czy też aktywująca się pod ciężarem psa chłodząca mata.

Lato i wysokie temperatury to dla wielu najpiękniejszy moment roku. Nie sposób się z tym nie zgodzić, ale warto podkreślić, że jest to czas równie niebezpieczny. Pisaliśmy już w naszym serwisie więcej na temat zagrożenia, jakie niesie za sobą przegrzanie się organizmu psa. Zwracajmy uwagę na oddech zwierząt, suchość dziąseł, ale też ślinotok. Pamiętajmy – to nie przelewki!

Źródło: Fot. pixabay.com
 

Źródło: „The Dodo”
Fot. Screen Hip Dog Canine Hydrotherapy & Fitness Facebook