Troskliwa kotka w domu starców

Młoda kotka nosząca imię Mia znalazła szczęśliwy dom w ośrodku dla osób starszych i schorowanych Tendercare of Westwood w amerykańskiej miejscowości Kalamazoo. Mia trafiła do ośrodka ze schroniska dla bezdomnych zwierząt mając zaledwie sześć miesięcy. W swoim nowym domu spędziła już ponad dziewięć miesięcy i zdążyła zaprzyjaźnić się w tym czasie z wieloma pensjonariuszami.  

Źródło: Lifewithcats.tv, Pinterest

Początkowo administrator placówki nie zamierzał adoptować kotki na wiele lat. Niemniej Mia zrobiła na wszystkich bardzo dobre wrażenie. Kotka nie tylko dotrzymuje towarzystwa, ale również uwielbia bawić się z osobami przebywającymi w ośrodku. Zdarza się jej nawet wskakiwać na wózki i wozić się po korytarzu czy łapać woreczki, które chorzy rzucają w ramach swojej terapii i rehabilitacji. Z kolei w okresie świątecznym, Mia nie odmawia sobie takich drobnych przyjemności jak spacery po poręczy, wspinanie się na choinkę czy zabawa ozdobami takimi jak bombki czy girlandy. Poza tym jest bardzo ciekawska, ale jej niespożyta energia i dociekliwość nikomu nie przeszkadza.

Pomysłodawcy adopcji kotki do ośrodka są przekonani, że podjęli prawidłową decyzję i w podobnym tonie wypowiadają się również osoby mieszkające w Tendercare of Westwood. Dlatego wszystko wskazuje na to, że Mia będzie towarzyszyć schorowanym i starszym ludziom do końca swoich dni. Nie jest ona jedynym mruczkiem przebywającym w takiej placówce. Obecnie coraz więcej amerykańskich ośrodków medycznych, centrów rehabilitacyjnych i domów starców zatrudnia czworonogi. Najbardziej znanym z nich był kot o imieniu Oskar, który stał się sławny po opublikowaniu artykułu opisującego jego nietypowe umiejętności w prestiżowym, recenzowanym czasopiśmie medycznym „The New England Journal of Medicine”. Ponadto David Dosa przedstawił historię Oskara w książce „Oskar. Kot, który przeczuwa śmierć”.

 

Źródło: Lifewithcats.tv, Pinterest