To najpiękniejszy pies świata. Dobry wybór?

Na początku marca tego roku w Birmingham w środkowej Anglii miała miejsce największa na świecie wystawa psów rasowych Crufts. W tym roku tytuł nieoczekiwanie zdobyła pięcioletnia terierka.

Knopa, najpiękniejszy pies świata Knopa, najpiękniejszy pies świata Źródło: http://blogs.spectator.co.uk/

Urządzona z rozmachem impreza kynologiczna, jak twierdzą organizatorzy -  największa na świecie wystawa psów, rasowych dobiega końca. Żeby się na niej znaleźć, trzeba dostać nominację podczas konkursów w swoim kraju lub otrzymać specjalne zaproszenie. Rywalizacja jest  więc naprawdę zawzięta, a zwycięskie psy z dnia na dzień stają się czworonożnymi celebrytami.

W tym roku łącznie wystawiono ponad 21 tysięcy psów ocenianych w siedmiu grupach: Hound, Gundog, Terrier, Utility, Working, Pastoral oraz Toy. Najpiękniejsi zwycięzcy z poszczególnych grup (flat coated retriever, alaskan malamut, bearded collie, terier szkocki, chart perski saluki, pudel miniaturowy i maltańczyk) rywalizowali o tytuł najpiękniejszego całego konkursu, który ostatecznie przypadł pochodzącemu z rosyjskiej hodowli pięcioletniej terierce szkockiej o imieniu Knopa.

Suczka – jak deklaruje jej właścicielka – przechodzi już na emeryturę, a zwycięstwo podczas konkursu było ukoronowaniem jej kariery. To pierwszy od 1929 roku terier szkocki uznany za Best in Show podczas wydarzenia. Zobaczcie jej zdjęcia w naszej galerii.