To miejsce to prawdziwy raj dla psów!

Schronisko rajem dla psów? Tak, to możliwe. Nie ma klatek, a psy biegają beztrosko na wolności po zielonych wzgórzach, bawią się i gryzą bezstresowo materace. Odwiedzają ich dziesiątki wolontariuszy zachwyconych tym miejscem i możliwością swobodnej zabawy z czworonogiem. Ale to nie koniec - każdy kundelek staje się tu psem rasowym. Brzmi jak bajka? Nie. Ten psi raj istnieje naprawdę!  To "Territorio de Zaguates" na Kostaryce. 

Źródło: Territorio de Zaguates Oficial Facebook

Psi raj na Ziemi

Przepiękne krajobrazy, zielone wzgórza i lasy, ciepły klimat, mnóstwo miejsca oraz możliwości do beztroskiej zabawy, a także zagwarantowane pożywienie i opieka - czy to nie brzmi jak raj dla porzuconego psiaka? Tak żyje 900 psów w niezwykłym schronisku na Kostaryce, nazywanym "Krainą Przybłędów".

Źródło: Territorio de Zaguates Oficial Facebook
 

Bo każdy pies jest wyjątkowy

Raj dla bezdomnego czworonoga to jednak nie tylko warunki bytowe, ale przede wszystkim sposób, w jaki jest traktowany. Schronisko przyciąga wielu wolontariuszy oraz osoby prywatne, które chciałaby zaadoptować psa. Mogą tu przyjść także niezobowiązująco, tak po prostu, by pobawić się i pospacerować po przepięknych wzgórzach i lasach ze stadem szczęśliwych sierściuchów, zachwyconych towarzystwem człowieka.To jednak nie koniec. Władze schroniska wpadły na genialny pomysł, dzięki któremu psiaki łatwiej znajdują nowy dom. Większość czworonożnych podopiecznych to bowiem kundelki (psy rasowe stanowią tu zaledwie 6%), które trafiają do adopcji dużo rzadziej i trudniej niż psy rasowe. Dlatego każdemu z nich wymyślono wyimaginowaną rasę, opierającą się na najbardziej charakterystycznych cechach czworonoga, by w ten sposób zwrócić uwagę na jego wyjątkowość. I tak w "Krainie Przybłędów" możecie spotkać np. Fire-tailed border cockera, czyli psa o uszach spaniela, ciele bordera i ogonie sheltie czy alaskańskiego owczarka puchaterriera lub niemieckiego dobernauzera. Genialne? Dziwne? Zabawne? Najważniejsze, że działa, a kundelki znajdują swojego człowieka!

Źródło: Territorio de Zaguates Oficial Facebook
 

Kundelek pilnie poszukiwany!

Kampania pod hasłem "Adoptując kundelka, adoptujesz psa niepowtarzalnej rasy" zrobiła prawdziwą furorę w mediach. Odzew był natychmiastowy. Do schroniska zaczęły licznie zgłaszać się osoby pragnące zaadoptować psa posiadającego jedyną w swoim rodzaju rasę. W ten sposób wiele czworonogów ze swojej rajskiej "Krainy Przybłędów" trafiło do krainy pełnej szczęśliwości, czyli własnego, kochającego domu.

 

Źródło: Territorio de Zaguates Oficial Facebook
 

Źródło: barkpost.com