Terminal dla zwierząt na nowojorskim lotnisku

W 2016 roku na lotnisku JFK w Nowym Jorku otwarty zostanie pierwszy na świecie terminal przeznaczony wyłącznie do odprawy zwierząt. Będzie to jednocześnie jeden z najnowocześniejszych terminali na naszym globie. Koszt jego budowy wyniesie łącznie aż 48 milionów dolarów. Jednocześnie obiekt zapewni 180 miejsc pracy i w ciągu 30 lat wygeneruje zysk w wysokości ponad stu milionów dolarów.

Większość zwierząt nie przepada za podróżowaniem samolotem Większość zwierząt nie przepada za podróżowaniem samolotem Źródło: Shutterstock

Terminal nosić będzie nazwę The Ark czyli arka, co chyba nikogo nie powinno specjalnie dziwić. Znajdą się w nim komfortowe poczekalnie dla różnych gatunków zwierząt, nawet tych największych. Dodatkowo czworonogi będą mogły korzystać z licznych klimatyzowanych sal do zabawy i relaksu oraz oczywiście pomieszczeń z karmą i wodą. Oczywiście na terenie terminala przewidziano także gabinety dla weterynarzy oraz pomieszczenia, w których zwierzęta będą odbywać kwarantannę. Obiekt zajmuje teren 14 akrów. Oprócz weterynarzy pracę znajdą w nim również behawioryści, których zadaniem będzie uspokajanie zestresowanych zwierząt. Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki inwestycji, czworonogi polubią podróżowanie samolotem.

W terminalu każdego roku odprawianych będzie około 70 000 zwierząt. Chociaż pierwsze z nich będą mogły skorzystać z jego usług dopiero w przyszłym roku, już teraz zainteresowanie jego ofertą jest bardzo duże. Nie powinno to dziwić wszak lotnisko JFK jest jednym z najbardziej ruchliwych portów lotniczych na świecie. Każdego roku z jego usług korzysta około 50 milionów pasażerów podróżujących zarówno po samych Stanach Zjednoczonych jak i odbywających rejsy międzykontynentalne.

 

Źródło: New York Post, The Telegraph