Tenisista Andy Murray przeciw kłusownictwu w Nepalu

Słynny tenisista Andy Murray zaangażował się w akcję, której celem jest wyeliminowanie kłusownictwa na terenie Parku Narodowego Chitwan w Nepalu. W tym celu pochodzący ze Szkocji sportowiec nawiązał współpracę z prestiżową organizacją działającą na rzecz ochrony przyrody i zwierząt World Wide Fund for Nature. Głównym sposobem walki z kłusownikami w Nepalu jest wykorzystywanie psów węszących do tropienia osób zajmujących się kłusownictwem. Jeden z czworonogów biorących udział w projekcie nosi nawet imię Murray.  

Źródło: Celebrity Pet News, Twitter

Park Narodowy Chitwan został założony w 1973 roku, a w 1984 roku wpisano go na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Zajmujący obszar 932 m² park chroni rzadkie gatunki zwierząt takie jak: pantera śnieżna, waran bengalski, olśniak himalajski, słoń azjatycki, hiena pręgowana, jak i wiele innych. Dodatkowo w parku można spotkać wiele ciekawych gatunków płazów, gadów, ptaków oraz roślin. Nic dziwnego, że stanowi on jedną z największych atrakcji turystycznych w Nepalu i każdego roku przyciąga dziesiątki tysięcy turystów z całego świata.

Organizacja World Wide Fund for Nature działa na całym świecie, w tym także w Polsce. W naszym kraju projekty WWF promowały tak znane osobistości jak między innymi: Marcin Prokop, Maciej Orłoś, Andrzej Piaseczny, Kayah, Katarzyna Skrzynecka, Maja Ostaszewska, Krzysztof Hołowczyc, Dorota Wellman i Magdalena Różczka. Andy Murray'a nie trzeba było długo przekonywać do udziału w przedsięwzięciu prowadzonym na terenie Nepalu. Prywatnie tenisista jest wielkim miłośnikiem zwierząt. Na co dzień opiekuje się dwoma border terrierami o imionach Maggie May i Rusty.

 

Źródło: Celebrity Pet News, Twitter