Ten park powstał specjalnie dla psów!

Właściciele psów z Dolnego Śląska długo czekali, by w ich okolicy powstał park z prawdziwego zdarzenia dla ich czworonożnych pupili. Wreszcie powinni być zadowoleni, bo w Polkowicach otwarto właśnie Psi Park, usytuowany niedaleko Centrum Piknikowego z wejściem od strony ulicy Ociosowej. Obiekt jest czynny od samego rana aż do wieczora (6-22). Jest to nie tylko miejsce zabaw dla psów, ale także spotkań ich opiekunów.

Właściciele zwierząt będą musieli zadbać o czystość tego miejsca i sprzątać po swoich czworonożnych ulubieńcach. W tym celu wyposażono miejsce w kosze, przy których można pobierać jednorazowe zestawy do sprzątania psich nieczystości.

Psie parki masowo powstają na całym świecie. W Polsce ta liczba nie jest jeszcze duża, ale rośnie świadomość społeczna na ich temat. 

Źródło: MojePolkowice.pl/fot. Paweł Paździor
Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się
Zobacz profil michal-doberman

Takich parków rzeczywiście jest mało w Polsce, ten Psi Park w Polkowicach jest fajnie zrobiony. Szkoda jednak, że jeszcze zdarzają się tam taki sytuacje, że ktoś agresywnego psa puszcza luzem, gdy po parku biegają inne psy. Warto poczytać zanim się pójdzie do psiego parku o tym jakie panują w nim zasady: http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow/zdrowe-zasady-w-psim-parku-park-dla-psow-polkowice/

 
Zdjęcie 1/7
Psi Park w Polkowicach