Ten kot chodzi na lekcje pływania!

Morhp okazał się pojętnym uczniem i świetnie radzi sobie na pływalni. Kotek teraz każdą chwilę spędza w basenie, a woda to jego prawdziwy żywioł. I choć inni kręcili na ten pomysł nosem, Morph odzyskał energię i radość.

 

Morph nawet potrafi już nurkować Morph nawet potrafi już nurkować Źródło: Daily Mail

Pływający kot? Tak, nam też to się wydaje mało prawdopodobne. I choć podobno wśród kotów znajdują się rzadkie przypadki miłośników wody, a mówiąc szczerze - raczej zabawy w łazience, w której po prostu jest mokro - ten kot przekroczył naprawdę wszystkie granice.  

Morph, bo o nim mowa, chodzi na lekcje pływania, ale nie o samą aktywność fizyczną tu chodzi. Pływanie ma pomóc odzyskać wigor 14-letniemu kotu, który cierpi na zmiany artretyczne w stawach. Ta nieprzyjemna choroba często występuje u starszych kotów i psów. Morph uczęszcza na zajęcia do South Coast Hydrotherapy School raz w tygodniu.

Dopiero kilka lat temu zauważono, że hydroterapia może być świetnym środkiem rehabilitacyjnym nie tylko dla ludzi, ale również dla czworonogów. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać i ulepszać ją po to, by leczyć wszelkie schorzenia, których normalna terapia nie jest w stanie pokonać.

Źródło: Daily Mail
Jednak Morhp jest pierwszym znanym kotem, którego zdecydowano się zapisać na zajęcia, dotychczas zabiegi w wodzie zalecano jedynie psom. Już widać pierwsze pozytywne efekty.

Woda dobrze wpływa nie tylko na samopoczucie kota, ale także na stan jego zdrowia. Dzieje się tak, ponieważ w środowisku wodnym odciążane są bolesne stawy, dzięki czemu zwierzęta o słabych mięśniach lub z ich niedowładem, są w stanie nimi poruszać. Mocno trzymamy kciuki za dzielnego kota!


Gratulacje nie tylko dla niego, ale też dla jego państwa, którzy zdecydowali się na ten nowatorski krok. Brawo!