Tego kota zna każdy. Wreszcie znalazł dom

Ten kot stał się sławny dzięki temu, że prawdopodobnie jako pierwsze zwierzę na świecie chciał przeprawić się na gapę (i bez właściciela) promem ze Szwecji do Polski. Teraz znalazł dom i rodzinę.

 

 
Rudzielec wreszcie znalazł dom Rudzielec wreszcie znalazł dom

Stena Katten, a po polsku: kot ze Stena Line, skradł serca całej załogi promu i internautów z całego świata. Choć załoga promu zżyła się z rudzielcem, to nie mogła pozostawić go na statku. – To bardzo miły i przyjacielski kot. Chciałbym, żeby zamieszkał u mnie w kabinie pod łóżkiem, ale niestety przepisy na to nie pozwalają – mówił kapitan Ben Hudson. 

Jak podaje Dziennik Bałtycki, kota chciało przygarnąć kilkaset osób. Ale rudzielec pozostanie jednak maskotką firmy, to dlatego, że ostatecznie trafił do Emmy, pracownicy terminalu Stena w Szwecji. Ma też już nowe piękne imię  – As. Mieszka u naszych północnych sąsiadów z panią, psem i drugim kotem.

– Kocham koty, przygarnęłam jednego kota już wcześniej, więc było to dla mnie oczywiste, że zaopiekuję się i tym. Mam alergię na koty, ale wystarczy wziąć tabletkę i jest dobrze –  zdradziła nowa pani Asa. 


Tylko w Szwecji na profilu społecznościowym  Stena Line post o historii kota został obejrzany ponad milion razy, co oznacza, że widział go co 8 Szwed.