Te rasy są najlepsze dla singli

Jesteś zajętym singlem? Po pracy lubisz chodzić na siłownię i do kina? To oznacza, że musisz rezygnować z psa? Niekoniecznie! Czworonóg wymaga stałej opieki, ale nie ze wszystkimi psami trzeba przebywać 24 godziny na dobę. 

Chin japoński to bardzo oddany pies Chin japoński to bardzo oddany pies Źródło: LostinTexas (Alex Archambault) / foter / CC BY

Wybór psa dla osoby, która mieszka samotnie, wcale nie jest łatwy. Tryb życia malarza, który ma pracownię w domu, jest zupełnie inny niż pracownika korporacji, który często wyjeżdża w delegacje. Dlatego wybór psa jest zawsze kwestią indywidualną. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie lub wzięciu ze schroniska czworonoga powinniśmy dokładnie się nad tym zastanowić i przeanalizować wszystkie sytuacje, które mogą się z tym łączyć.

Co zrobimy z psem podczas choroby czy wyjazdu? Kto będzie wychodził z psem, gdy weźmiemy nadgodziny? Czy w wynajętej kawalerce znajdzie się miejsce dla ogromnego psa? Gdzie będziemy go wyprowadzać? Trzeba być przygotowanym także na koszty związane z żywieniem czy weterynarzem. I choć wychowanie psa nie jest zadaniem łatwym, jego towarzystwo poprawia samopoczucie i łagodzi wszystkie troski. Przed wami pięć ras psów, które mogą okazać się idealne dla osób samotnych.

Pinczer miniaturowy, czyli ratlerek

Jego pielęgnacja jest bardzo prosta. Krótka sierść nie wymaga częstego szczotkowania. To mały, niezbyt ciężki pies – będzie więc idealny nie tylko dla mężczyzn, ale także dla kobiet. I choć pinczer potrzebuje dużo ruchu i lubi aktywność, dosyć szybko się męczy – kilka rzutów patykiem i już ratlerek ma ochotę wracać do domu. Rasa ta nie przepada za niskimi temperaturami, dlatego skrócenie spaceru zimą nie będzie dla niego specjalną karą.

Chin japoński

Mały i leciutki – zmieści się nawet w torebce. Dobrze wychowane chiny japońskie są bardzo grzeczne i potulne. Nie wymagają strzyżenia, warto jednak czesać je raz w tygodniu. Psy tej rasy idealne będą dla osób, które mieszkają na parterze. Jeśli nie masz windy, a mieszkasz na wysokim piętrze, lepiej zapomnij o takim piesku i spraw sobie choć odrobinę większego np. kundelka.

Terier szkocki

Teriery są bardzo przyjacielskie, choć często wolą zabawę na kanapie niż w parku, co nie oznacza oczywiście, że nie potrzebują regularnych spacerów. Wymagają jednak starannej pielęgnacji, dlatego częściej są ulubienicami pań niż panów. Psy tej rasy źle znoszą zarówno mrozy, jak i upały – podczas newralgicznych miesięcy krótkie spacery w zupełności im wystarczą.

Bokser

Bokser jest rasą przyjacielską. Jeśli chcesz mieć przyjaciela na dobre i na złe, będzie idealny. Jeśli jednak jesteś pedantem, jak najszybciej zapomnij o bokserze – te psy ślinią się zdecydowanie bardziej niż jakiekolwiek inne. To także idealna rasa dla osób, które lubią ruch. Jeśli najbardziej lubisz spędzać czas przed telewizorem, pomyśl raczej o ratlerku.

Kundelek

Niewielki, najlepiej kilkuletni kundelek będzie idealny dla osoby, która poświęci mu dużo miłości. Dojrzałe psy nie potrzebują tak dużo ruchu jak szczeniaki, dlatego mieszaniec może okazać się świetnym psem dla emerytki lub osoby, które nie przepada lub nie ma czasu na bardzo długie spacery. Naukowcy odkryli także, że kundelki są mniej podatne na wiele chorób niegenetycznych i żyją dłużej niż przedstawiciele uznanych ras.