Te psiaki uratowano z ulicy - tak wyglądają dzisiaj!

Wielbiciele zwierząt wiedzą, jak intensywnie potrafią one okazywać swoje uczucia. Miłość, przywiązanie, troska – filmik, który zaraz zobaczysz jest tego najlepszym przykładem. Na szczęście są też ludzie, którzy równie silnymi darzą futrzaki.

Źródło: Fot. BoredPandaAnimals Youtube Screen

Trudne przeżycia

Organizacja, która zajmuje się ratowaniem zwierząt, odnalazła w Los Angeles bezdomnego psiaka. Okazała się to być suczka Petunia. Była niezwykle wystraszona, brudna, osłabiona. Od miesięcy żyła na ulicy. Kiedy działacze Hope for Paws chcieli jej pomóc i zabrać do bezpiecznego miejsca, zauważyli, że jest to… matka karmiąca! Od razu nasunęły się pytania – gdzie są małe, czy żyją, ile ich jest, w jakim są stanie?

Petunię w końcu udało się wziąć w ramiona. Chwilę później, w niewiele oddalonym miejscu, odnaleziono też jej dziecko. Okazał się to być trzydniowy szczeniak, któremu nadano imię Petal. Kiedy tylko przyniesiono ją do matki, lęk obu zdecydowanie się zmniejszył.

Nowy start

Dzisiaj psiaki są już w świetnej formie. Od tego czasu, gdy zaczęło się ich nowe życie, minęło kilka miesięcy. Są zadbane, zdrowe, mają bezpieczne schronienie i co ważne, żyją razem. Po tak trudnych przeżyciach nikt nie chciał już ich rozdzielać. Na filmie widać, jak są szczęśliwe i pełne energii. Widać także ich znakomitą relację z ludźmi. To cudowne, że trafiły na tak wrażliwe i pełne empatii osoby.

Serce rośnie kiedy słyszymy o tego typu historiach, gdy jest prawdziwy happy end. Pisaliśmy niedawno w naszym serwisie o szeryfie, który uratował psa z powodzi. Finalnie, ku uciesze całej rodziny, przygarnął psiaka pod swój dach. Odwaga i chęć niesienia pomocy zawsze są w cenie, a nagrodą jest widok rozradowanych zwierzaków. Petunia i Petal są tego znakomitym przykładem.

Źródło: boredpanda.com