Te koty pokonały Lady Gagę

Internauci na całym świecie oszaleli na punkcie uroczych kotów. I choć doba "selfies" wciąż trwa, zdjęcia kotów są popularniejsze od fotograficznych autoportretów. 

Zgryźliwy kot! Zgryźliwy kot! Źródło: mashable.com

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników, a tym bardziej bohaterów, celebryckich plotek - najnowsze badania pokazały, że brytyjscy internauci wolą dzielić się zdjęciami swoich kotów niż obrazkami z życia popularnych gwiazd, takich jak: właśnie Lady Gaga, Rihanna czy Kim Kardashian.

No bo jak tu nie woleć uroczego mruczka, który patrzy na nas wielkimi oczami od roznegliżowanej bohaterki skandali czy przekupnego polityka? No właśnie! Miłośnicy kotów mają już własne portale społecznościowe i aplikacje mobilne, które służą do dzielenia się zdjęciami ich uroczych pupili. Tego typu serwisy nie pełnią jedynie funkcji rozrywkowych, ale mają też za zadanie budować społeczność wokół miłośników kotów, umożliwiać wymianę opinii i doświadczeń związanych z opieką i pielęgnacją futrzaków.

Według badań znanej na Wyspach sieci internetowej, Three - internauci w Wielkiej Brytanii mają w serwisach ponad dwa razy więcej zdjęć kotów niż własnych "selfies". Codziennie udostępniają ponad 3,8 milionów zdjęć swoich futrzanych pupili, w porównaniu do 1,4 milionów własnych fotografii. Badania pokazują także, że ponad 350 tysięcy właścicieli kotów w Wielkiej Brytanii założyło swoim kotom konto na Facebooku, Twitterze czy w innym serwisie społecznościowym.

 
Oto 10 najpopularniejszych kotów w Wielkiej Brytanii według badań sieci Three:

1. Nyan Cat2. Grumpy Cat

 

3. Cat mom hugs baby kitten4. Keyboard Cat5. Surprised Kitty6. The OMG Cat7. The two talking cats8. Cats playing Patty-cake  9. Very angry cat10. Stalking cat