Sztuczki fińskiego magika bawią psy

Jose Ahonen to fiński iluzjonista, który stał się sławny na całym świecie między innymi dzięki swoim sztuczkom, w których rolę widzów pełniły czworonogi. Zwierzęta okazywały znacznie większe zaskoczenie iluzją niż ludzie, którzy są świadomi tego, że mają do czynienia z magikiem i oglądają doskonale wyreżyserowany spektakl. Niektóre psy były wręcz sfrustrowane obserwując, jak ich ulubione przysmaki znikają im sprzed oczu.

Jose Ahonen z psem Jose Ahonen z psem Źródło: Facebook

Sztuczki są doskonałym sposobem na zaciekawienie widzów bez względu na wiek i ich doświadczenie. Pomimo rozwoju nowoczesnych technologii i postępu cywilizacyjnego, najlepsi magicy są nadal w stanie prowokować i wzbudzać ogromne zainteresowanie. Oficjalny kanał Jose Ahonena dostępny jest w popularnym serwisie YouTube pod adresem https://www.youtube.com/user/jamesjoystick/videos. Można obejrzeć na nim sporo ciekawych filmów przedstawiających sztuczki z udziałem psów różnych ras. Ich zachowanie pozwala wyciągnąć wiele interesujących wniosków dotyczących osobowości i sposobu myślenia czworonogów. Najlepszym przykładem jest trik, w którym smaczna kiełbasa unosi się w powietrzu. Niektóre psy próbują ją złapać i nie rezygnują mimo nieudanych prób. Z kolei inne od razu uciekają i odczuwają lęk wyczuwając niebezpieczeństwo lub podstęp. Oczywiście wszystkie otrzymują przysmak po zakończonym pokazie.

Psy reagują także w różny sposób na umiejętnie naśladowane przez człowieka szczekanie. Niektóre stają się pobudzone i próbują odpowiadać, a inne nie wykazują żadnej reakcji lub starają się unikać prowokowania magika. Z pewnością wkrótce możemy spodziewać się kolejnych podobnych filmów. Osoby zainteresowane działalnością Jose Ahonena powinny odwiedzić jego oficjalną stronę internetową http://taikuutta.com/ oraz śledzić kanał Fina na YouTube.

 

Źródło: YouTube, DailyMail.co.uk, Facebook