Święto branży zoologicznej w Łodzi

Już wkrótce, 6 i 7 września w Łodzi, odbędzie się najważniejsze wydarzenie branży zoologicznej w Polsce - XIV Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR. Jeśli ty lub twoja firma chcecie być na bieżąco z najnowszymi trendami zoologicznymi, nie może was tam zabraknąć! 

Targi Pet Fair odbędą się w Nowej Hali EXPO w Łodzi. Targi Pet Fair odbędą się w Nowej Hali EXPO w Łodzi. Źródło: www.expo-lodz.pl

Co czeka klientów biznesowych?

Podczas targów odbędzie się II Forum Branży Zoologicznej, którego pomysłodawcą jest magazyn „Rynek Zoologiczny” – patron branżowy imprezy. Na Forum spotka się ponad 100 osób zarządzających w zoo branży, które wezmą udział w kilku panelach dyskusyjnych. Drugą część Forum uświetni wręczenie statuetek Top Innowacje – wyróżnień przyznawanych przez „Rynek Zoologiczny” topowym produktom, które mają realny wpływ na kreację trendów w branży.

Ponadto, w ramach imprezy odbędą się szkolenia dla przedstawicieli sklepów i hurtowni zoologicznych, prowadzone przez Krzysztofa Burzyńskiego - specjalistę od zarządzania firmami. Na targach PET FAIR będzie miała miejsce także prezentacja największego w Europie darmowego katalogu zwierząt i roślin:  EGAT – wszystkie gatunki świata w jednym miejscu.

Atrakcje dla zwiedzających

Wszystkich aktywnych posiadaczy psów zachęcamy do wzięcia udziału w mini Dog Orient, czyli biegu na orientację z psem. „Wyścig” będzie łączył w sobie elementy spaceru, gry miejskiej oraz rajdu na orientację.

Jak co roku zwiedzający będą mogli podziwiać najpiękniejsze rasy psów, a właściciele czworonogów dowiedzieć się, jak skutecznie wyszkolić psa. Profesjonalni trenerzy zdradzą tajniki tresury psów. Podczas imprezy będzie można wziąć udział w niezwykłym widowisku – pokazach agility, czyli zmagania psów na torze przeszkód. Miłośników mopsów z pewnością zainteresuje wykład o zasadach hodowli tej rasy, a tych, którzy dopiero ulegają urokowi mopsów, możliwość poznania czworonożnych przyjaciół do adopcji. A co powiecie na wykłady oraz pokazy sztuki groomingu – strzyżenia i pielęgnacji psów?

Na PET FAIR nie zabraknie również rasowych kotów. Ich właściciele udzielą fachowych porad dotyczących wychowania, odżywiania i pielęgnacji, a także odpowiedzą na każde nawet najtrudniejsze pytania związane z hodowlą kotów rasowych.

Na fanów gryzoni czeka Polish Summer Cavy Championships, czyli cztery wystawy rasowych świnek morskich. Miłośnicy tych małych stworzeń koniecznie muszą zgłosić swojego pupila do konkursu na najpiękniejszą świnkę morską.

Niecodzienną atrakcją targów będzie wystawa roślin mięsożernych z różnych stref klimatycznych. Widzieliście kiedyś na żywo muchołówki, których pułapki zamykają się w niecałą sekundę po podrażnieniu ich przez ofiarę, czy też dzbaneczniki, których ofiarami w warunkach naturalnych stają się nierzadko nawet ptaki czy niewielkie ssaki? Prezentowane będą również różnorodne gatunki rosiczek i tłustoszy.

 

Warto zarezerwować sobie wrześniowy weekend na wyjazd do Łodzi. Obecność wszystkich fanów tematyki zoologicznej jest obowiązkowa!

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem imprezy na stronie www.petfair.pl