Świat mody oszalał na punkcie psów

Kreatorzy światowej mody nie ustają w tworzeniu nowych i wyszukanych projektów ubranek i dodatków dla psów. Chęć zaspokojenia wyrafinowanych gustów klienteli jest tak duża, że świat psiej mody zaczął przypominać świat tej ludzkiej. Kolekcje czworonogów zobaczyć można nie tylko w sklepach z karmą, ale także na prawdziwych wybiegach organizowanych w największych miastach świata. To pokazy z prawdziwego zdarzenia.

Źródło: Forum

Przechadzają się dumnie w deszczu fleszów. Przemierzają setki metrów wybiegów przy dźwiękach nastrojowej muzyki. Swoimi kreacjami skupiają uwagę całej widowni. Wzbudzają zachwyt, a u niektórych wręcz zazdrość. Olśniewają i wyznaczają nowe trendy. Kto to taki? Psy. Podczas pokazów… psiej mody.

W Fort Lauderdale, jednym z bardziej prestiżowych kurortów wakacyjnych w Stanach Zjednoczonych, zorganizowano pokaz mody dla psiaków. Po wybiegu przechadzały się yorki, ratlerki i buldogi francuskie poprzebierane w modne ciuszki. Gdy show z udziałem czworonogów dobiegło końca, goście mogli dokonać zakupu wybranego przez siebie wdzianka. Ceny psich sukienek i kubraczków sięgały nawet kilkuset dolarów. Podobno wiele  kreacji było szytych ręcznie, z takich tkanin jak kaszmir czy wełna alpaki.

W Tokio tradycyjnie już co jakiś czas odbywają się pokazy mody dla psów. Zresztą w Japonii dogomania osiąga poziom, do którego daleko reszcie świata. Dla Japończyków sam pies plus jego zadbany, a często i ekstrawagancki, wizerunek ma ogromne znaczenie. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że w tym kraju nie każdy może pozwolić sobie na psa! Na to  zwierzę trzeba mieć specjalne pozwolenie administratora budynku. Duże psy można trzymać tylko na pierwszym piętrze. W związku z tym Japończycy bardzo troskliwie opiekują się swoimi pupilami. Nie szczędzą im praktycznie niczego. Jednak ubranie dla psa i zapewnienie mu naprawdę robiącego wrażenie wyglądu to dla Japończyków absolutna podstawa.

Na pokazach mody w Japonii często sami właściciele prezentują kreację swojego psa i samego psa oczywiście (na zdjęciu Yoshihiro Nomura, który na pokazie mody dla psów zaprezentował swojego pupila – pudla Cream i jego wdzianko). Podczas Pet Fashion Week, organizowanym w Nowym Jorku, także podziwiać można było niesamowite kreacje psów. Tutaj modę prezentowały piękne psy i równie urodziwe modelki.

W Londynie natomiast, jak co roku, zorganizowana została impreza The Pet-a-Porter Harrods Fashion Show. Na wybiegu pojawiły się pieski ubrane między innymi w stroje i dodatki kreowane przez Viviene Westwood i Roberto Cavalli.

To się dopiero nazywa błyszczeć w świetle jupiterów!