SUPER PIES, SUPER KOT NA WROCŁAWSKICH TARGACH

W niedzielę, 14 września, we wrocławskiej Hali Orbita odbyły się targi zoologiczne „Super pies, super kot”. Była to jednodniowa impreza skierowana do osób, które chcą posiadać czworonożnego przyjaciela, ale też i dla tych, którzy już mają swoje pupile. Atrakcji nie brakowało, a na tej wyjątkowej imprezie zoologicznej pojawiło się ponad 300 zwierzaków…

Źródło: własne

Warto wiedzieć, że targi to nie tylko pokazy zwierząt, ale też inne wydarzenia towarzyszące. Jedną z największych atrakcji była Jubileuszowa 40. Ogólnopolska Wystawa Owczarków Niemieckich Długowłosych. Cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem wśród przybyłych.

Trzeba również wspomnieć o tym, że podczas targów na naszych mruczków i reksiów oraz ich opiekunów czekały porady hodowców, wybory Super Psa i Super Kota, pokaz kotów rasowych. Można było sobie również pstryknąć wiele fotek z wybranym zwierzakiem.

Podczas imprezy odbywały się także warsztaty, quizy i zabawy dla dzieci, które mogły wdrapać się na kucyki i konie. Oprócz psów i kotów nie zabrakło również innych zwierząt: szynszyli, fretek, ptaków, rybek akwariowych, ale też i żółwi. Ci, którzy liczyli na większe wrażenia, również nie byli zawiedzeni, wszak mogli podziwiać kangury, egzotyczne węże i pająki.

Na targach pokazało się około 120 hodowli psów i kotów (około 300 zwierzaków). Swoje stoiska wystawiły też inne firmy związane z czworonogami. Pojawili się producenci odżywek, karm i witamin dla zwierząt, a także największe wydawnictwa związane z branżą zoologiczną.

Warto dodać, że w tym samym czasie na terenie zewnętrznym odbywał się Dolnośląski Kiermasz Ogrodniczy, na którym można było porozmawiać z właścicielami szkółek drzew, krzewów i roślin ozdobnych.

Uwagę zwiedzających skupiały oczywiście koty, które było dość mocno ożywione. Biegały po swoich klatkach, ale też chętnie dawały się fotografować. Można było bez problemu ich dotknąć i pogłaskać. Hodowcy bardzo chętnie udzielali porad, dzielili się swoimi doświadczeniami, zachęcali i pouczali.

 

Zwiedzający przychodzili też z własnymi czworonogami, wszyscy wymieniali się poglądami, panowała miła i rodzinna atmosfera.

Trzeba wspomnieć także o tym, że Wrocławskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami również miało swoje stanowisko na targach. Bezdomne i porzucone psiaki wzbudziły niezwykłe zainteresowanie. Miejmy nadzieję, że dla wielu z nich udało się znaleźć nowy i kochający dom!

Dolnośląskie Targi Zoologiczne dają z pewnością odwiedzającym możliwość pogłębienia wiedzy o zwierzętach. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat żywienia i pielęgnacji. Tego rodzaju przedsięwzięcie to doskonała platforma spotkań. Dzięki różnorodności działów i dopracowanej oprawie artystycznej targi łączą przyjemne z pożytecznym.