Strażak uratował psa reanimując go metodą usta-usta!

Takie historie przywracają wiarę w człowieka! Strażak z Kalifornii, który stał się w ostatnich dniach bohaterem mediów społecznościowych, nie tylko wyciągnął psa z płonącego budynku, ale nie bacząc na nic, reanimował umierającego zwierzaka przez 20 minut metodą "usta-usta". Cała akcja ratunkowa została zarejestrowana kamerą. Koniecznie obejrzyjcie to nagranie!

Źródło: Facebook/Santa Monica Fire Department

Chwile grozy

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Santa Monica w Kalifornii. Ogień pojawił się w mieszkaniu pod nieobecność jego właścicielki 35-letniej Crystal Lamirande, która w budynku zostawiła swojego 10-letniego mieszańca bichon frise i shih tzu o imieniu Nalu. Sąsiedzi, wiedząc że kobiety nie ma w domu, niezwłocznie wezwali straż pożarną. Crystal, widząc co się dzieje, rzuciła się na ratunek swojemu psu, ale nie była w stanie dostać się do środka. Nieprzytomnego zwierzaka z płonącego budynku wynieśli strażacy. Nalu nie dawał żadnych oznak życia.

Źródło: Facebook/Santa Monica Fire Department
20 minut, które zmieniło wszystko

20 minut - tyle trwała akcja ratunkowa zwierzaka. Strażacy po wyciągnięciu Nalu z płonącego mieszkania, bez chwili zawahania postanowili przystąpić do reanimacji. Andrew Klein, stosując metodę "usta-usta" oraz używając specjalnej maski tlenowej, przez 20 minut walczył o życie czworonoga. Dzięki ogromnej empatii i determinacji strażaka Nalu przeżył. "Jego oczy świeciły się, a on nie oddychał. Przypuszczałem, że nie żyje. Jestem jednak optymistą i nie tak łatwo się poddaję. Po prostu przywróciłem go z powrotem do nas" - powiedział już po całym zdarzeniu Klein w wywiadzie dla lokalnej stacji telewizyjnej.

 

Wiara czyni cuda?

Nalu ma się dziś dobrze, a o bohaterskiej akcji ratunkowej strażaka rozpisują się media na całym świecie. Nie ma się co dziwić. W dzisiejszym świecie, w którym codziennie docierają do nas informacje o krzywdach i okrucieństwie, które człowiek zadaje zwierzętom, takie historie przywracają wiarę w dobro i człowieka, który także wierzył do końca... Przez 20 minut nie zawahał się nawet przez moment...

 

 Źródło: www.wamiz.com