Sportowe wakacje z psem

Wakacje to okres, kiedy swoim psiakom możemy poświęcić więcej czasu. Jak dobrze bawić się z psem, a przy okazji nauczyć go pożytecznych umiejętności i wzmocnić więź, nie wydając przy tym majątku i nigdzie nie wyjeżdżając? Zapraszamy Was do śledzenia naszego wakacyjnego cyklu poświęconego trzem psim sportom, z którego dowiecie się, jak nauczyć psa łapania frisbee, posłuszeństwa i tropienia.

Źródło: Andrzej Podgórski

Jesteśmy na półmetku wakacji. Być może jesteście już po urlopie, po wycieczce w ciepłych krajach, a być może wyjazd macie jeszcze przed sobą. Nawet, jeśli nigdzie nie wyjeżdżacie, bo z kasą cienko albo już wróciliście w wakacji i jesteście spłukani, możecie swoim psom uatrakcyjnić wspólne spacery, na które teraz macie więcej czasu, a potrzebujecie jedynie kilku drobiazgów i chwili czasu. Nasz portal Zpazurem.pl wespół ze wspaniałymi trenerami: Asią Hajdyłą-Jarosz, Magdą Adaszewską i Kasią Guth oraz Darkiem Radomskim chce podsunąć Wam kilka pomysłów na umilenie wakacyjnego czasu spędzanego z ukochanym pazurkiem. Nasi trenerzy pragną zarazić Was swoimi pasjami do psich sportów. Wspólnie z nimi stworzyliśmy dla Was wakacyjny cykl z trzech ciekawych psich dyscyplin sportowych.

Zapoznamy Was z podstawami dogfrisbee, by każdy psiak mógł się wyszaleć biegając, skacząc i aportując dyski, podstawami rally-o, czyli posłuszeństwa na luzie, które przyda Wam się w życiu codziennym z czworonogiem i coś na odstresowanie psiego sportsmena, coś do czego każdy pies ma powołanie, czyli nauczymy Was tropienia. Prezentowane przez naszych trenerów dyscypliny na poziomie podstawowym są sportami, które mogą uprawiać wszystkie psy, wszystkich ras i w każdym wieku!

Cykl składa się z trzech części dotyczących trzech dyscyplin sportowych: dogfrisbee, rally-o i tropienia. Każda część podzielona jest na trzy lekcje, z których dowiesz się:

  • podstawowych informacji o danej dyscyplinie sportowej
  • dostaniesz szczegółowe wskazówki, jak krok po kroku nauczyć psa potrzebnych umiejętności do uprawiania danej dyscypliny
  • nauczysz się kilku prostych zabaw wykorzystujących zdobyte przez psa umiejętności, które będziesz mógł wykorzystywać podczas codziennych spacerów z czworonożnym przyjacielem
  • na koniec podpowiemy, jak przygotować się do pierwszych zawodów i dlaczego warto wziąć w nich udział

Przygotowany przez naszych trenerów cykl to nie tylko dobry pomysł na wakacje z psem. Bawić się z nim oraz doskonalić jego umiejętności możecie przez okrągły rok. Wasze spacery od tej pory nigdy nie będą nudne! Pożegnajcie z czworonogiem monotonne spacery na smyczy wokół bloku. Dajcie popis latającego za dyskiem psa, poszczyćcie się jego posłuszeństwem i odnajdźcie zagubioną na spacerze rękawiczkę.

Szykujcie się na świetną i pożyteczną zabawę z psem, bo wakacje do doskonały okres na rozpoczęcie treningu z psem. Wspólne uprawianie sportu z psem wniesie do Waszego życia kolory, zabije wakacyjną nudę, bo przecież nikt nie lubi się w wakacje nudzić! Zaczynajmy! Bawcie się i uczcie się razem z nami, a kto wie, może kiedyś spotkamy się na zawodach albo staniemy obok siebie na podium Mrugnięcie?

Pierwsza lekcja już dostępna na Zpazurem.pl!