Spędź wakacje wśród kotów

Wakacje wśród kotów to nowa moda, która pojawiła się w Stanach Zjednoczonych. Tamtejsze ośrodki dla bezdomnych zwierząt organizują specjalne obozy dla miłośników czworonogów. Ich uczestnicy podzieleni są na grupy wiekowe i każdego dnia biorą udział w innych zajęciach poświęconych głównie opiece nad mruczkami.

Ośrodek Tabby's Place Ośrodek Tabby's Place Źródło: Wikipedia

Póki co oferta wypoczynku na obozach ze zwierzętami skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży. Niemniej wkrótce można spodziewać się także podobnych propozycji dla osób dorosłych. Koszt udziału w takim obozie jest niski biorąc pod uwagę amerykańskie realia, gdyż wynosi zaledwie dwieście dolarów za tydzień. Całość kwoty przeznaczana jest na potrzeby ośrodka i znajdujących się w nim zwierząt. Podczas obozów uczestnicy mają możliwość poznania ciekawostek i problemów związanych z funkcjonowaniem schroniska dla bezdomnych zwierząt. Oczywiście każda chętna osoba ma także szansę spróbowania swoich sił w opiece nad kotami. Mile widziane jest zadawanie pytań prowadzącym zajęcia ekspertom. Ponadto w trakcie trwania obozu, uczestnicy wykonują różne prace artystyczne, których głównym tematem są oczywiście koty.

Jednym z ośrodków organizujących takie obozy jest Tabby's Place położony w miejscowości Ringoes w stanie New Jersey. Obecnie przebywa w nim ponad sto kotów, które zostały zabrane z przepełnionych schronisk. Właścicielami ośrodka jest rodzina Rosenbergów, a nazwa placówki pochodzi od imienia ich ukochanego mruczka, który zmarł na raka piętnaście lat temu. Wiele spośród mieszkających w Tabby's Place kotów cierpi na poważne choroby. W placówce mogą liczyć nie tylko na troskliwą opiekę, ale także na profesjonalne leczenie. Szczegółowe informacje dotyczące Tabby's Place można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej ośrodka dostępnej pod adresem http://www.tabbysplace.org/.

 

Źródło: CentralJersey.com