Słynni menedżerowie i ich czworonogi

Czworonogami opiekują się ludzie należący do różnych grup społecznych. Wśród właścicieli psów znaleźć można nawet milionerów i menedżerów największych firm technologicznych na świecie.

Węgierski pies pasterski Beast należący do rodziny Zuckerbergów Węgierski pies pasterski Beast należący do rodziny Zuckerbergów Źródło: Facebook

Jedną ze słynnych osób uwielbiających czworonogi jest szef bardzo znanej firmy Amazon Jeff Bezos. Amerykanin nazwał swoją suczkę imieniem Kamala na cześć jednej z bohaterek filmu „Gwiezdne Wojny”. Z kolei założyciel Salesforce Marc Benioff słynie z tego, że bardzo często zabiera ze sobą na oficjalne spotkania ukochanego pupila o imieniu Koa.

Znani ludzie posiadają zazwyczaj swoje profile w popularnych serwisach społecznościowych. Najlepszym przykładem jest założyciel Tumblr David Karp, który zamieszcza w sieci dużo zdjęć swojego ulubieńca o imieniu Clark. Nie ustępuje mu współtwórca Instagramu Kevin Systrom, którego golden retriever Dolly ma tysiące fanów w internecie podobnie jak należący do Mike'a Kriegera pięcioletni berneńczyk Juno.

Pochodzący z Wielkiej Brytanii przedsiębiorca Richard Branson hoduje na swojej prywatnej wyspie Necker Island mnóstwo różnych zwierząt, w tym egzotyczne gady. Niektóre z nich biorą nawet udział w prestiżowych konkursach. Co ciekawe, najwięcej nagród otrzymał żółw lądowy, który nosi imię Brutus i zasłynął z tego, że cudem udało mu się ocaleć z pożaru, który strawił znaczną część zabudowań na Necker Island w 2011 roku.

Zwierzaki uwielbia nawet słynny Mark Zuckerberg, który wraz z żoną opiekuje się węgierskim psem pasterskim o imieniu Beast. Jego pupil posiada prawie dwa miliony fanów na Facebooku i towarzyszy Zuckerbergowi od 2010 roku. Wśród biznesmenów nie brakuję także miłośników kotów. Opiekunem sympatycznego mruczka o imieniu Pixel jest założyciel i prezes firmy Shutterstock Jon Oringer.

 

Źródło: Business Insider Australia