Słynne hotele, w których gospodarzami są czworonogi

W Stanach Zjednoczonych oraz w Europie w wielu hotelach i innych obiektach noclegowych gospodarzami są nie tylko ludzie, ale także czworonogi. Dotyczy to nawet niektórych wyjątkowo prestiżowych i luksusowych miejsc.

Para kotów w paryskim hotelu Le Bristol Para kotów w paryskim hotelu Le Bristol Źródło: Facebook

Przykładem jest luksusowy ośrodek wypoczynkowy Montage in Deer Valley położony w amerykańskim stanie Utah. Zimą tłumnie odwiedzają go miłośnicy sportów zimowych, a latem dominują turyści spędzający czas na wędrówkach po okolicznych szlakach i zwiedzaniu okolicy. Kompleks szczyci się między innymi wyjątkowo bogatą ofertą spa oraz elegancko zaprojektowanymi i urządzonymi wnętrzami. Oprócz wielu udogodnień goście mogą liczyć na gorące powitanie i towarzystwo sympatycznej pary czworonogów Monty'ego i Jonasa. Nic dziwnego, że berneńskie psy pasterskie stały się jedną z wizytówek ośrodka. Podobną funkcję spełnia pies rasy bernardyn, który mieszka w hotelu Del Oso w hiszpańskich Górach Kantabryjskich.

Podczas pobytu w Paryżu warto zatrzymać się w legendarnym hotelu Le Bristol. Oprócz świetnej lokalizacji, przestronnych i eleganckich wnętrz, wykwintnych restauracji oraz bogatej oferty zabiegów kosmetycznych i relaksacyjnych, możemy tam spotkać dwa sympatyczne koty rasy birmańskiej. Mruczki noszą imiona Fa-raon i Kléopatre. Kot mieszka w hotelu już od czterech lat, z kolei kotka dołączyła do niego latem tego roku. Obserwując zdjęcia obu mruczków dostępnych na stronie, trudno odmówić im uroku osobistego. Kota spotkać można także w nowojorskim hotelu Chelsea Pines Inn. Piętnastoletni mruczek większość czasu spędza na błogim leniuchowaniu. Innym znanym hotelowym zwierzakiem w Nowym Jorku jest pies rasy szpic miniaturowy o imieniu The Muse.

W luksusowych hotelach zamieszkują nie tylko czworonogi, ale także inne zwierzęta, a nawet ptaki. Symbolem eleganckiego Ritz-Carlton w Miami jest papuga o imieniu Gonzo, która chętnie pozuje do zdjęć. Z kolei odwiedzające hotel dzieci uwielbiają ją karmić.

 

Źródło: Yahoo.com, Facebook