Sauna dla czworonoga

Technologia w służbie ludzkości zrobiła już wiele dobrego. Dostarcza nam nowoczesnych urządzeń do ćwiczeń, robotów do przeprowadzania operacji czy zabawek dla naszych dzieci. Pomaga również naszym czworonogom. Wśród zwierzęcych gadżetów znajdziemy miedzy innymi urządzenia służące do kontroli temperatury. Opisujemy te grzejące.


Źródło: Reuters/Forum

Który psiak czy kociak nie lubi w zimne, zimowe wieczory wygrzewać się w cieple kominka lub choćby grzejnika? Z pewnością większość. Teraz dzięki specjalnemu urządzeniu nasz pupil może mieć własny kącik pełen ciepła. Zwierzęce grzejniczki dostępne są w dwóch wariantach. Albo jako dwa panele grzejące, które można łatwo złożyć i przenosić, albo jako całe łóżko. Takie grzejniki mają kilka zalet. Po pierwsze nie poparzą naszego ulubieńca. Niestety zwykłe grzejniki czy piece na węgiel grzeją czasem tak mocno, że nie można ich dotknąć. Zwłaszcza w piecach trudno jest kontrolować temperaturę. Oczywiście nasz pupil jeśli raz się sparzy – więcej nie podejdzie, ale dlaczego ciepło ma mu się źle kojarzyć?

Przyjemne z pożytecznym

Zwierzęcy grzejniczek ma również, a w zasadzie głównie, terapeutyczne działanie. Zmniejsza dolegliwości związane z zapaleniem stawów, sztywnością, urazami stawów, dysplazją biodra oraz bólami, które towarzyszą starszemu wiekowi. Urządzenie używa ciepła wytwarzanego przez emiter fal podczerwonych, by ogrzewać czworonoga w sposób bezdotykowy. Zaawansowany hybrydowy, węglowo - ceramiczny emiter, dostarcza fal o odpowiedniej długości - dopasowanych do długości fali stosowanych w spa. Promienie należą do zakresu 8-9 mikronów, co jest optymalne dla regeneracji komórek. W tym zakresie cząsteczki wody zawarte w ciele rezonują i wibrują uwalniając szkodliwe toksyny. Twój pupil będzie spokojny i zrelaksowany, w czasie gdy będzie pobierał lecznicze fale, zmniejszając swój stres i poprawiając krążenie, a wszystko po to, aby przyspieszyć leczenie. Świetnie sprawdza się zarówno w domu, jak i w lecznicach weterynaryjnych lub w hodowlach.

Fauna Sauna Pro / Fauna Sauna Therapeutic Spa Beds

Fauna Sauna Pro to dwa panele grzejące połączone ze sobą, zasilane prądem. Można je złożyć i przenosić w dowolne miejsce. Są lekkie i nie zajmują wiele miejsca. Górny panel można ustawić pod dowolnym kątem, tak, aby mógł się pod nim zmieścić zwierzak każdej wielkości. Natomiast Fauna Sauna Therapeutic Spa Beds to rozwiązanie dla tych, którzy chcą aby psi grzejnik był nie tylko funkcjonalny, ale i pięknie komponował się z nowoczesnym wnętrzem domu. W tym przypadku panele grzejące wbudowane są w ścianki specjalnego łóżka. Grzeją albo z góry albo z boków. Dostępne są trzy modele – różniące się wielkością i kolorem.

Wady i Zalety

Jedną z zalet jest to, że twój pupil nie poparzy się nawet jeśli dotknie panelu grzejącego. Dodatkowo „grzejniczek” nie ogrzewa pomieszczenia, a tylko obiekt znajdujący się w jego zasięgu. Dzięki temu czworonóg może spokojnie leżeć i się wygrzewać, a temperatura w pomieszczeniu nie zmienia się. Producent zaleca jednak, aby w przypadku zwierzaków mających problemy z poruszaniem się, stosować urządzenie pod ścisłym nadzorem. To znaczy, aby kontrolować czy zwierzakowi nie jest już zbyt gorąco. Na początek wystarczy 5-10 minutowa sesja.

Wydaje się, że zwierzęce grzejniki mają same zalety. Niestety mają też jedną, sporą wadę – cenę. Za małe łóżko musimy zapłacić 350 dolarów, za średnie 400, a za duże 450. Panel grzejący nie jest obecnie dostępny na stronie producenta, ale w kilku internetowych sklepach ceny za niego dochodzą nawet do 800 dolarów. Czy jest zatem sens inwestować tyle pieniędzy? Jeśli wasz pupil nie ma żadnych problemów zdrowotnych to inwestycję można sobie raczej podarować (no chyba, że akurat cierpicie na nadmiar gotówki, dla której nie potraficie znaleźć przeznaczenia), natomiast jeśli wasz pies czy kot mają problemy zdrowotne, takie jak zapalenie stawów, ich sztywność, dysplazję stawu biodrowego, obrzęki lub bóle związane z wiekiem to możecie przemyśleć zakup zwierzęcego spa. Zwłaszcza że sprzęt może posłużyć przez wiele lat, wielu zwierzakom.