Samoobsługowa myjnia dla psów

Można je znaleźć już w zasadzie na terenie całej Polski. Proste i genialne zarazem: samoobsługowe myjnie dla psów. Zamiast dewastować swoją łazienkę i narażać tak siebie, jak i psa na gigantyczny stres podczas jego kąpieli w domowej wannie, lepiej zabrać go do psiej myjni.


Źródło: Shutterstock

Podrapanym wannom, pochlapanym ścianom, zatkanym odpływom oraz umęczonym w tym wszystkim właścicielom psów, powiedziano stanowczo „dość”! Alternatywą stresujących, tak dla opiekuna, jak i jego psiaka kąpieli w pieleszach domowych łazienek, stały się samoobsługowe myjnie dla psów. Znakomity pomysł, który cieszy cię w Polsce coraz większą popularnością .

Wszystko pod kontrolą

Samoobsługowe myjnie dla psów pozwalają nam nie tylko wyszorować na błysk naszego pupila, ale także mieć nad nim cały czas kontrolę. To od nas zależy, jak długo będziemy go kąpać i jakimi preparatami zostanie on potraktowany. Także tylko i wyłącznie właściciel zadecydować może, czy pies będzie suszony automatyczną suszarką, turbosuszarką, czy też zostanie wytarty swojsko pachnącym ręcznikiem, przyniesionym z domu.

Sam proces kąpieli jest zautomatyzowany. Po wrzuceniu odpowiedniej ilości monet do specjalnej skrzynki, wprowadzeniu pupila do odpowiedniej wanny oraz wybraniu dopasowanego do indywidualnych potrzeb programu myjącego, możemy zacząć czyszczące zabiegi. W szorowaniu wszystkich fałdek i zagięć psiego ciała pomaga wygodny pistolet na długim wężu. Strumień zawiera już wszystkie wybrane przez nas kosmetyki myjące. Co ważne, temperatura wody nigdy nie przekracza 40 stopni Celcjusza. W ofercie psiej kąpieli znajdziemy: mycie różnymi szamponami, nanoszenie odżywek, preparatu na pchły i kleszcze, dwie prędkości suszenia oraz automatyczną dezynfekcję wanny po zabiegu.

Psia myjnia w Kielcach wyposażona jest w wygodne wanny, pistolety z wodą, antypoślizgowe maty. Źródło: Forum
Najczęściej w samoobsługowych psich myjniach dojście do wanny ułatwione jest psu poprzez  umieszczenie antypoślizgowej rampy (przydatne zwłaszcza w przypadku dużych psów). Kabiny do mycia wyposażone powinny być w system eliminacji ultradźwięków (podobno domowa słuchawka prysznica emituje dźwięki przykre dla uszu naszych zwierząt), a niektóre nawet mają w pomieszczeniu zamontowane ogrzewanie i chłodny nawiew (www.myciepsa.com.pl) Gwarancję spokoju podczas zabiegów pielęgnacyjnych dają nam m.in. automatyczna blokada drzwi kabiny (po zapłaceniu i wybraniu programu) oraz szelki, którymi przypiąć możemy naszego futerkowego czyścioszka do wanny (www.puret.pl). Najczęściej, minuta kąpieli w takiej myjni kosztuje złotówkę (średni czas mycia psa za pomocą specjalistycznego pistoletu to około 15 minut). Podczas zabiegów pielęgnacyjnych, właściciel może mieć pełną kontrolę nad czasem „ablucji” swojego pieszczocha – zawsze w zasięgu wzroku znajduje się licznik czasu.

Oczywiście każda myjnia w Polsce może troszkę różnić się od innych. Na przykład w psiej myjni w Szczecinie (www.myjnia.website.pl) klient (opiekun psa) otrzymuje dodatkowo fartuch ochronny, by się nie pochlapać. Natomiast w Myciepsa.com.pl, nieśmiali lub leniwi klienci mogą poprosić o pomoc pracowników myjni. Wykonawca profesjonalnych myjni dla psów, Petwash,  gwarantuje dozowanie szamponów w odpowiednich ilościach dla psów z krótką lub długą sierścią, a myjnia w Krakowie (www.myjepsa.pl) wyposażona jest w program umożliwiający dozowanie także odżywek. Część myjni na terenie naszego kraju bierze również udział w sympatycznej akcji „Odbierz pupila ze schroniska i umyj go za darmo” (www.dogwash.pl). W tych miejscach, każdy właściciel niegdyś bezdomnego psiaka, który przebywał w schronisku,  ma zapewnione jedno mycie psa gratis. Warto zapytać, czy samoobsługowa myjnia w naszym mieście również uwzględnia to kryterium.

Samoobsługowa myjnia dla psów, to jak widać wspaniała alternatywa dla często dość traumatycznych przeżyć związanych z kąpaniem psa we własnej łazience. A ponieważ wszystkim traumom i stresom mówimy „dość”, sugerujemy skorzystanie z wyżej opisanego cudu techniki. Im mniej stresu po obu stronach, tym lepiej.