Ryś zaprzyjaźnił się z kociakiem

Jak doskonale wiadomo, kocia rodzina jest dość zróżnicowana i składa się z wielu różnych gatunków. Dziko żyjące koty często różnią się pod względem wielkości i niektórych cech wyglądu fizycznego od popularnych dachowców i rasowych mruczków. Spore podobieństwa można za to zauważyć w odniesieniu do charakteru i zachowań tych wspaniałych zwierząt.

Ryś wraz z zaprzyjaźnionym kotem w rosyjskim zoo Ryś wraz z zaprzyjaźnionym kotem w rosyjskim zoo Źródło: Lovemeow.com

Nic więc dziwnego, że w świecie przyrody często występują przyjaźnie pomiędzy kotami należącymi do różnych gatunków. Niedawno młody, zaledwie kilkumiesięczny kociak zaprzyjaźnił się z rysiem mieszkającym na co dzień w ogrodzie zoologicznym w St. Petersburgu. Oba zwierzaki bardzo dbają o siebie, liżą i myją się nawzajem oraz śpią przytulone w legowisku. Mnóstwo czasu zajmuje im również wspólna zabawa.
 

Ogród zoologiczny w St. Petersburgu został założony w 1865 roku przez Sofię i Juliusa Gerhardtów i jest największym po moskiewskim tego typu ogrodem w całej Rosji. Obiekt mieści się w Parku Aleksandrowskim i jest otwarty dla zwiedzających przez siedem dni w tygodniu. Cena biletu wstępu dla osoby dorosłej wynosi czterysta rubli, a więc nieco ponad trzydzieści złotych. Dzieci mogą liczyć na dużą zniżkę. Ogród jest także przystosowany do wizyt osób niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje na temat zoo można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej dostępnej pod adresem http://www.spbzoo.ru/.

 

Źródło: USA Today, Lovemeow.com