Ruszyła akcja "Kupując - pomagasz"

W towarzystwie polskich artystów sceny muzycznej, filmowej i telewizyjnej Pedigree® i Whiskas® zainaugurowało akcję charytatywną na rzecz psów i kotów z polskich schronisk.

Źródło: Grayling Poland

Już po raz piąty Pedigree® i Whiskas® zainaugurowali jedną z największych w Polsce akcji charytatywnych „Kupując – pomagasz” na rzecz bezdomnych psów i kotów, która ma na celu przekazanie jak największej liczby posiłków dla psów i kotów ze schronisk. Poprzez tę inicjatywę organizator MARS Polska stara się pomagać bezdomnym zwierzakom, jak i edukować miłośników i właścicieli zwierząt domowych.

Tancerka Izabela Janachowska bardzo chętnie wspiera zwierzece akcje, również naszą pazurową. Źródło: Grayling Poland

Inicjatywę wsparł również projektant mody Kuba Bonecki, który stworzył wyjątkowy projekt koszulki wyrażającej poparcie dla akcji „Kupując - pomagasz”. Jest on twórcą awangardowych kolekcji cieszących się uznaniem wśród gwiazd m.in. Dody, Darii Widawskiej, Natalii Kukulskiej, Ady Fijał, Joanny Jabłczyńskiej czy Natalii Lesz. T-shirt Kuby będzie można kupić już w wakacje poprzez jeden z lifestylowych magazynów.

Jak włączyć się do akcji?

Organizatorzy zachęcają do udziału w inicjatywie przede wszystkim właścicieli psów i kotów, którzy będą mogli przekazać posiłki bezdomnym psom poprzez zakup specjalnych opakowań karm Pedigree® lub Whiskas® oznaczonych logo akcji. Będą dostępne w sklepach od 12 sierpnia br. Każde promocyjne opakowanie umożliwia przekazanie posiłku dla zwierzęcia mieszkającego w schronisku. Kupujący sam wskazuje jedno z 25 schronisk biorących udział w akcji, do którego trafi posiłek. Wystarczy tylko zarejestrować kupon dołączony do opakowania na stronie internetowej www.kupujacpomagasz.pl lub wysłać SMS pod numer wskazany na kuponie.

Podobnie jak w poprzednich latach, do inicjatywy mogą dołączyć użytkownicy Facebooka. Wystarczy tylko „polubić” fanpage „Kupując - pomagasz” i przekazać posiłek na wybrane schronisko poprzez specjalną aplikację. W dwóch poprzednich latach dzięki zaangażowaniu użytkowników Facebooka, swoje wsparcie dla akcji wyraziło ponad 300 tysięcy osób.

Celelebryci zaśpiewają dla zwierząt.

Bezprecedensowym elementem akcji jest nagranie przez gwiazdy będące Ambasadorami inicjatywy, wyjątkowej piosenki na rzecz zwierząt. Do produkcji utworu zaangażowali się czołowi polscy kompozytorzy i muzycy reprezentujący bardzo różne gatunki muzyczne. Piosenkę zaśpiewają nie tylko gwiazdy polskiej sceny muzycznej, ale również inni artyści. Efekty pracy nad utworem muzycznym oraz teledysk będzie można zobaczyć wraz z początkiem września.

Zachęcamy wszystkich miłośników czworonogów do włączenia się w akcję „Kupując – pomagasz” z okazji Światowego Dnia Zwierząt 2013.