Restauracja dla czworonogów w Berlinie

Pierwsza niemiecka restauracja specjalizująca się w obsłudze czworonogów została otwarta w Berlinie. Lokal mieści się w eleganckim budynku położonym w  zachodniej części miasta w modnej dzielnicy Grunewald. W menu znajdziemy szereg przysmaków, które zadowolą gusta nawet najbardziej wybrednych psów i kotów.

Źródło: Facebook

31-letni właściciel restauracji David Spanier powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że wpadł na pomysł otwarcia lokalu serwującego dania dla czworonogów wychowując własnego pupila, któremu ciężko było dobrać odpowiednią karmę spośród produktów dostępnych na rynku. Doświadczenie pokazuje, że takich wybrednych czworonogów jest coraz więcej. Dodatkowo nie wszyscy opiekunowie zwierząt domowych mają czas na przygotowywanie dla nich specjalnych potraw. Poza tym nawet jeśli pies lub kotą jedzą na co dzień dostępną w sklepach karmę, warto przynajmniej raz na jakiś czas spróbować urozmaicić im dietę. W berlińskiej restauracji czworonogi mają do wyboru dania z różnych mięs, w tym wołowiny, drobiu, a nawet kangura. Ponadto mogą spróbować wielu warzyw i owoców, w tym słodkich ciast oraz pysznych deserów. W karcie znajdziemy także ziemniaki, ryż, makarony i ryby. Ceny poszczególnych dań są bardzo atrakcyjne i wahają się od trzech do sześciu euro. Dodatkowo do dyspozycji są próbki różnych potraw i promocyjne kupony umożliwiające spróbowanie niektórych potraw za darmo.

Zarządzająca restauracją Katharina Warkalla od wielu lat specjalizuje się w żywieniu czworonogów. Dlatego nawet po krótkiej rozmowie z opiekunem zwierzaka, potrafi dobrać odpowiedni zestaw do potrzeb danego psa lub kota. Jakość produktów jest bardzo wysoka i dlatego bez obaw o zdrowie, mogą być one spożywane nawet przez ludzi. Pomimo kryzysu gospodarczego, restauracja cieszy się sporą popularnością. Dużo osób przyprowadza do niej swoich ulubieńców, aby uczcić w ten sposób ich urodziny lub świętować inną uroczystość. Nie wszystkie zwierzęta delektują się wyszukanymi specjalnościami na miejscu. Niektórzy właściciele czworonogów zabierają jedzenie do domu. Ponadto w restauracji można kupić wiele zestawów i produktów, a następnie wykorzystać je do przygotowania swojemu pupilowi smacznego i pełnowartościowego posiłku w domu.

Wszystko wskazuje na to, że podobne lokale będą powstawały także w innych niemieckich i europejskich miastach. Berlińska restauracja posiada już swój profil w serwisie społecznościowym Facebook dostępny pod adresem https://www.facebook.com/petsdeliroseneck aczkolwiek główna strona przedsięwzięcia http://www.petsdeli.de/ nie została jeszcze ukończona.

 

Źródło: DailyMail.co.uk, TheLocal.de, PetMd.com, Facebook