Reksio - psiak, za którym tęsknimy

Dla wielu z nas Reksio to bohater dzieciństwa. Pies, który zdecydowanie był najlepszym przyjacielem człowieka. Tym radośniejszy wydaje się być fakt, że coraz chętniej do tej bajki wracamy i to nie tylko na ekranach telewizorów, ale w zdecydowanie szerszym kontekście.

Źródło: loft37

Bajkowe projekty

Reksio, obok Bolka i Lolka, jest postacią kultową polskich seriali animowanych, a że moda na swego rodzaju powrót do korzeni trwa, tutaj też pojawia się szansa. Sęk w tym, że trzeba wprowadzić w życie nieco nowoczesności. Mówiąc konkretniej – dokonać digitalizacji bajki. Swoją cegiełkę dokładają do tego między innymi projektantki Paulina Ada Kalińska i Joanna Trepka, które we współpracy z Fundacją Heleny i Lechosława Marszałków (twórca postaci Reksia) stworzyły kolekcję butów i torebek. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana właśnie na stworzenie cyfrowej wersji bajki.

– Reksio to ulubiona bajka z dzieciństwa projektantek – podkreśla w rozmowie z nami przedstawicielka marki Loft37. Dowiadujemy się także, że Joanna Trepka ma psa, który przypomina właśnie naszego bohatera. Zdecydowanie jest to sentymentalny powrót do przeszłości, ale też chęć zainteresowania ludzi polskimi bajkami, które są w dużej mierze naszym dobrem narodowym.loft37

– Fajnie by było, żeby nasze dzieci też w pewnym momencie mogły cieszyć się tą bajką, a nie ukrywajmy, jeśli Reksio nie będzie miał swojego cyfrowego odpowiednika, to w którymś momencie prawdopodobnie nie będzie możliwości odtwarzania jego przygód – słyszymy. Twórcy akcji mają też nadzieję, że znajdą się inne firmy chętne do udziału w projekcie digitalizacji.

Czekamy!

Reksio to postać niezwykle pozytywna, zawsze chętna do pomocy i zabawy. Pies pomysłowy i zaradny. Taki obraz zwierzaków już od najwcześniejszych lat kreuje w dzieciakach miłość i szacunek do czworonogów. W końcu kto nie chciałby mieć takiego przyjaciela? Bajki mądre, ciepłe i bez agresji są nam bardzo potrzebne. Miejmy więc nadzieję, że uda się przywrócić Reksia do życia i znów stanie się on ulubionym psiakiem najmłodszych.