Ręcznik i szlafroczek - psi zestaw po kąpieli

Pływanie w jeziorze, taplanie się w stawie czy bieg po kałużach należy do ulubionych aktywności wielu szczekaczy. Co innego pachnąca kąpiel w wannie. Dla człowieka wyłożenie się w bombelkowej wodzie o aromacie kokosa to istny raj. Dla wielu psów mycie, wycieranie i suszenie należą do całkowicie nudnych i nieciekawych czynności. Może wygodne, funkcjonalne, ale przede wszystkim piękne komplety ręczniczka ze szlafroczkiem odmienią zdanie pupila?

Pies w kąpieli? Pies w kąpieli? Źródło: Shutterstock

Pies pamięta złe chwile
Każdy piesek, czy to wielki owczarek czy przeuroczy papillon ma bardzo dobrą pamięć. Zwierzaki uczą się całe życie, zapamiętując zarówno dobre jak i złe momenty, z których wyciągają wnioski. Zdarzenia z przeszłości odbijają się później na ich zachowaniu. Podobnie sprawa ma się z psim stosunkiem do czynności pielęgnacyjnych. Pies raz zrażony do kąpieli i związanych z nią zabiegów może następnym razem nie wykazywać chęci współpracy, wzbraniając się przed powtórką złych wspomnień.

To, co najbardziej przeszkadza psu podczas samej kąpieli, to – zła temperatura wody moczenie oczu, nosa i pyska, zbyt długa pielęgnacja oraz stosowanie nieodpowiednich kosmetyków.

Pomoc w wysuszeniu pupila
Psy źle wspominają również czynności następujące po kąpieli. Po całej serii chlapania i moczenia następują dalsze tortury – szarpanie, wycieranie, osuszanie. Właściciel przeprowadzający sam te czynności musi zadbać o jak najszybsze i najsprawniejsze przeprowadzenie ich.

Przede wszystkim, zainwestować powinien w dobry dla psiej sierści ręcznik. W sklepach dostępne są całe zestawy pokąpielowe, których skład i wykonanie różni się od ludzkich modeli. Ręcznik przeznaczony dla psa ma wysokie właściwości wchłaniające, dobrze osusza, jednocześnie nie kołtuni sierści pupila. Są one dodatkowo supermiękkie oraz szybkoschnące.

Do ręcznika – psi szlafroczek
Właściciel nie powinien dopuścić do wychłodzenia wilgotnego pupila. Większe osobniki, mniej podatne na zachorowanie mogą same wyschnąć w ciepłym mieszkaniu. Delikatne maluchy, skłonne do przeziębień, nie powinny zostać zostawiane bez dokładnego osuszenia. Już po wytarciu w ręcznik najlepiej ubrać je w szlafroczek, który nie tylko ogrzeje i wysuszy zupełnie, ale także przeciwdziałać będzie przewianiu małego ciałka pupila. Wykonane zazwyczaj z mikrofibry lub flaneli, zapinane komfortowo na rzepy.

Psie komplety utrzymane są w pastelowych tonacjach, w których każdy mokry psiak wyglądać będzie jak z obrazka. Aplikacje i delikatne wzory sprawią, że kąpiel stanie się milsza, a pies zrelaksuje się i wyschnie w najmilszym z materiałów.