Rally Obedience to sport dla każdego

Rally-O jest sportem dla każdego, a w szczególności dla zwykłych właścicieli psów, którzy szkolą swoje czworonogi by mieć w domu i na spacerze po prostu grzecznego psa.

Źródło: Fot. Paweł Kijak, www.gorymoje.com

Rally-O jest sportem świetnym dla początkujących zawodników. Sportem, który może zainspirować do dalszego, bardziej zaawansowanego szkolenia, wciągnąć w inne psie dyscypliny sportowe czy przygotować do startu w „prawdziwym” obedience.

Rally obedience to także alternatywa dla tych, których przerażają surowe reguły panujące w sportowym posłuszeństwie. Co ciekawe i wyjątkowe rally-o posiada konkurencje w których mogą brać udział najmłodsi dzieci i młodzież, a nawet psi emeryci (powyżej 8 lat), którzy nie są już tak sprawni jak kiedyś. Rally-O zaś świnie wpisuje się w te potrzeby, ponieważ zadania nie są tak obciążające jak w innych psich dyscyplinach sportowych i trwają znacznie krócej.

W rally-o startują także młode psy w wieku 6-12 miesięcy, wszystkich ras a także kundelki. Do udziału z zawodach zachęca się również osoby i psy niepełnosprawne.

Rally-o jest jedną z nielicznych psich  dyscyplin sportowych otwartą na wszystkich ludzi i każdego psa.

 

ŹRÓDŁA: Urszula Charytonik, Posłuszeństwo na luzie, „Mój Pies”, 2010, nr 11(230), s. 32;
Idea Rally, www.rally-o.pl.