Publiczna ubikacja dla psów w hiszpańskim mieście

Położone w Hiszpanii miasto El Vendrell było dotychczas sławne głównie ze względu na atrakcyjne położenie nad brzegiem Morza Śródziemnego. Tymczasem niedawno jego nazwa pojawiła się w tytułach wielu artykułów prasowych z racji nietypowej toalety dla psów, którą zbudowano przy jednej z ulic znajdujących się w centrum w tej katalońskiej miejscowości.

Toaleta dla psów w hiszpańskim mieście El Vendrell Toaleta dla psów w hiszpańskim mieście El Vendrell Źródło: DailyMail.co.uk

Projektantem i twórcą oryginalnego urządzenia jest Enric Girona, który swój wynalazek podarował miastu za darmo. W rezultacie mieszkańcy El Vendrell, którzy opiekują się czworonogami, mają możliwość bezpłatnego korzystania z tej dość nietypowej ubikacji przeznaczonej dla psów. Toaleta składa się z dwóch części. Jedna z nich posiada specjalną kratkę, a druga dodatkowo fontannę z wodą spłukującą nieczystości. Ubikacja cieszy się dużą popularnością wśród właścicieli czworonogów w El Vendrell. Warto zaznaczyć, że w Hiszpanii obowiązują surowe kary za uchylanie się od posprzątania po psie, który zanieczyścił chodnik, trawnik lub ulicę. W niektórych przypadkach mandaty mogą sięgać nawet 750 euro.

Niestety niektóre psy trudno zmusić do zmiany przyzwyczajeń. Problem stanowi między innymi stalowa obudowa toalety. Wiele czworonogów woli załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne na trawie. Ponadto ubikacja znajduje się na otwartym, nieogrodzonym terenie. W rezultacie psy muszą być cały czas trzymane na smyczy. Z tego powodu często czują się spięte i w efekcie mają problemy z wypróżnieniem. Pomimo tego są też osoby, które chwalą sobie nową instalację i gratulują jej twórcy ciekawego pomysłu.

 

Źródło: DailyMail.co.uk