Psy z bajek - nasi towarzysze z dzieciństwa

Pokolenie X, czyli dzieciaki z lat 60., 70. i 80. wychowywały się na świetnych bajkach. Głównymi bohaterami wielu z nich były psy. Pamiętacie tych psich spryciarzy?

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/File:Wallace_and_gromit.jpg

Jeśli pamiętacie czasy, gdy nie było 6 kanałów dla dzieci, na bajki Disneya czekało się do Bożego Narodzenia, a w soboty chodziło się z rodzicami na "poranki" do kina, to zestawienie jest dla Was!


Sprocket, Fragglesy


Jego kariera rozpoczęła się w 1983 roku. Ni to terrier, ni to chonzer, wesoły i baaardzo kontaktowy pies bliżej nieokreślonej rasy :)


Sprocket Fragglesy


Pies Huckleberry

Niebieski pies gończy o osobliwym poczuciu humoru. Tę bajkę pamiętają na pewno i Wasi dziadkowie!

Pies Huckleberry

Scooby Doo 

Najbardziej strachliwy dog niemiecki świata - tak naprawdę ma na imię Scoobert. Razem z resztą przyjaciół rozwiązuje zagadki, odkrywa tajemnice i łapie złoczyńców.

Scoobie Doo

Gromit, towarzysz Wallace'a

Lojalny, sprytny i refleksyjny beagle. Absolwent inżynierii na psim uniwersytecie. Prawdziwa prawa ręka Wallace'a. A może łapa? 

Gromit


Dogtanian i trzej muszkieterowie


Waleczny i nie grzeszący wzrostem psi D'Artagnan to beagle. W jego drużynie był też springer spaniel, owczarek niemiecki i mastif - wiele ras o wielkich sercach.

Dogtanian i muszkieterowie


Rolwf, Muppety i Muppeciątka

Właściwie nie wiadomo jakiej to rasy pies, może częściowo corgi? Ale nie to jest najważniejsze. To prawdziwy jazzman lub raczej jazzdog, już od szczeniaka!

Muppety Rolf

Pies Pluto

Wydaje się, że Pluto to bloodhound. Otrzymał to imię na cześć odkrycia Plutona. Wierny towarzysz Myszki Miki, która często musi wyciągać go z tarapatów.

Pies Pluto