Psy uratowały życie kobiecie z chorobą Parkinsona

Para psów uratowała życie mieszkającej w Los Angeles 76-letniej Judy Muhe. Amerykanka poślizgnęła się na podłodze i nieszczęśliwie upadła. Z powodu problemów z poruszaniem się, Judy nie była w stanie podnieść się o własnych siłach przez dwa dni. Przez cały ten czas opiekowały się nią dwa czworonogi, które ogrzewały kobietę własnym ciałem.

Golden retriever to jedna z ras rekomendowanych dla seniorów Golden retriever to jedna z ras rekomendowanych dla seniorów Źródło: iStockphoto

Znajomi kobiety zaniepokojeni milczeniem Judy, po dwóch dniach weszli do jej domu. Dopiero wtedy zorientowali się, że potrzebuje natychmiastowej pomocy. Cierpiąca na chorobę Parkinsona Amerykanka złamała rękę i skaleczyła się w głowę. Gdyby nie czuwające przy niej czworonogi, mogłaby dodatkowo nabawić się poważnego zapalenia płuc lub innej groźnej choroby. Na szczęście psy stanęły na wysokości zadania i czuwały przy swojej opiekunce czekając aż nadejdzie profesjonalna pomoc. Wbrew pozorom podobne sytuacje nie należą wcale do rzadkości. Niejednokrotnie zdarzało się, że psy ogrzewały swoim ciałem ludzi, którzy zgubili się w lesie, pomagając im w ten sposób przetrwać. 

Judy Muhe jest dumna ze swoich czworonogów i wie, że może na nich polegać w każdej sytuacji. Psy pomagają kobiecie zachować optymizm mimo słusznego wieku oraz poważnych problemów ze zdrowiem. Judy Muhe nie stanowi pod tym względem żadnego wyjątku. Amerykańscy lekarze zalecają starszym i schorowanym osobom opiekę nad czworonogiem. Z ich rady korzysta za oceanem coraz więcej seniorów. Najlepszymi towarzyszami są dla nich psy reprezentujące wyjątkowo spokojne i ułożone rasy takie jak np. golden retrievery. Niektórzy seniorzy decydują się także na wybór kota. Dotyczy to między innymi osób, które z różnych powodów nie mogą wychodzić z domu. 

 

Źródło: 6abc.com