Psy też mają swoje smartfony!

Właściciele czworonogów wreszcie mogą dać wyraz swojemu instynktowi opiekuńczemu, nawet gdy są poza domem. To urządzenie zapewnia im kontakt z psem przez całą dobę. Jak to możliwe?

Lubisz mieć kontrolę nad swoim psem? Teraz to możliwe zawsze i wszędzie Lubisz mieć kontrolę nad swoim psem? Teraz to możliwe zawsze i wszędzie Źródło: ICPooch

Mówi się, że potrzeba jest matką wynalazku. I tak jest w tym wypadku. Zaledwie 14-letnia wielbicielka psów wymyśliła urządzenie, która pozwala na kontakt psa z właścicielem, kiedy ten przebywa poza domem.

Pomysłodawczyni całego projektu, Brooke Martin, bardzo przeżywała rozłąkę ze swoją ukochaną Kylą, nie mogła jednak przecież zrezygnować z chodzenia do szkoły. W zbudowaniu prototypu „wideotelefonu” do kontaktów z psami pomógł nastolatce jej ojciec.

Specjalna aplikacja na smartfony umożliwia właścicielowi patrzenie na psa przez kamerę, a nawet posłaniu urządzeniu sygnał, by wypuściło z podajnika pyszny smakołyk. Dziewczynce udało się uzbierać potrzebną kwotę na wyprodukowanie iCPooch, bo tak nazywa się to innowacyjne urządzenie, dzięki portalowi KickStarter, na którym internauci zrzucają się na różne pomysły.