Psy rasy Pomsky zyskują na popularności

Pomsky to stosunkowo mało znana w Polsce rasa psów, która za oceanem zyskuje coraz większą popularność. Jednym z głównych powodów jest atrakcyjny wygląd psów, które powstały ze skrzyżowania szpiców z syberyjskimi husky. Sama nazwa pomsky pochodzi od anglojęzycznych słów oznaczających obie rasy. Faktem jest, że pomsky wykazują znacznie więcej podobieństw do husky niż do szpiców, ale są jednocześnie wyraźnie mniejsze od swoich syberyjskich kuzynów.  

Pies rasy pomsky Pies rasy pomsky Źródło: Facebook

W przypadku psów rasy pomsky popyt znacznie przewyższa podaż. Dlatego osoby zainteresowane zakupem takiego psa w Europie czy Stanach Zjednoczonych muszą liczyć się z wydatkiem rzędu około tysiąca dolarów. Z pewnością z upływem czasu ich cena będzie się obniżać, gdyż powstanie więcej hodowli takich psów. Oryginalność to jednak nie jedyna zaleta czworonogów należących do tej rasy. Pomsky cechuje przede wszystkim duża sprawność fizyczna, żywiołowe i wesołe usposobienie oraz wysoki poziom inteligencji. Dlatego łatwo nauczyć je różnych sztuczek. Psy pomsky są także zawsze pozytywnie nastawione do zabaw na świeżym powietrzu i uwielbiają długie spacery. Dlatego są idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących aktywne spędzanie wolnego czasu.

Źródło: www.kochampsy.org

Decydując się na zakup psa rasy pomsky trzeba mieć świadomość, że nasz pupil będzie męczył się w małym mieszkaniu w blokach. Czworonogi tej rasy zdecydowanie lepiej czują się w dużym domu z ogrodem. Ponadto trzeba poświęcać im sporo czasu. Z drugiej strony pomsky potrafią wspaniale odwdzięczyć się za każdy gest przyjaźni. To wierne i lojalne czworonogi, które nie cierpią zazwyczaj na żadne poważniejsze problemy ze zdrowiem. Ich średnia długość życia wynosi od 13 do 15 lat. Rasa pomsky nie jest obecnie uznawana przez żadną liczącą się organizację kynologiczną. Niemniej z pewnością wkrótce się to zmieni i coraz częściej będziemy mogli widywać je nie tylko na ulicach czy w parkach, ale także podczas wystaw.

 

Źródło: Top10Puppies.com, PetGuide.com