http://www.butik.zpazurem.pl/hilton-zwirek-tofu

Psy popularniejsze od kotów na Wyspach Brytyjskich

W ostatnich latach w Wielkiej Brytanii pojawiło się sporo nowych ras psów, które zyskały sympatię tysięcy miłośników czworonogów. W rezultacie gwałtownie wzrosła liczba tych zwierząt i stały się one popularniejsze od kotów po raz pierwszy od 20 lat. Według danych opublikowanych przez stowarzyszenie producentów karmy dla czworonogów „Dogs Trust Pet Food Manufacturers’ Association” obecnie w Wielkiej Brytanii mieszka prawie dziewięć milionów psów i około ośmiu milionów kotów.

Psy są obecnie najpopularniejszymi zwierzętami w Wielkiej Brytanii Psy są obecnie najpopularniejszymi zwierzętami w Wielkiej Brytanii Źródło: shutterstock

Na Wyspach Brytyjskich zauważalny jest przede wszystkim bardzo dynamiczny wzrost ilości hodowców psów takich ras jak: francuski buldog, chihuahua i mops. Oprócz niezbyt wygórowanych wymagań i atrakcyjnego wyglądu, istotny wpływ na dużą popularność tych czworonogów mają celebryci, którzy często pojawiają się na oficjalnych imprezach razem ze swoimi pupilami. Ponadto dzięki powszechnemu dostępowi do internetu znacznie łatwiej niż kilkanaście lat temu przejrzeć ogłoszenia dotyczące poszczególnych zwierzaków, skontaktować się ze sprzedawcą i wybrać wymarzonego czworonoga.

Niestety kupowanie czworonogów przez internet wiąże się często z ryzykiem otrzymania psa pochodzącego z pseudohodowli. Taki zwierzak może mieć problemy ze zdrowiem lub nawet cierpieć na niebezpieczne choroby zakaźne. Czasami zdarza się nawet, że pies oferowany w sieci pochodzi z innego kraju i nie posiada odpowiednich wiarygodnych zaświadczeń dotyczących obowiązkowych szczepień. Wówczas koszty wyrobienia stosownych dokumentów i przeprowadzenia badań ponosi osoba dokonująca zakupu zwierzaka. Na domiar złego taki pies musi odbyć kilkutygodniową kwarantannę.

 

Źródło: The Telegraph

z pazurem butik zpazurem.pl z pazurem
z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem
z pazurem