Psy piją wodę z toalety

Wielu psom zdarza się pić wodę z toalety. Niektóre zdają się to wręcz uwielbiać. Jeśli temu nie zapobiegniemy, narażamy zdrowie i życie nasze i naszego pupila.

Wiele psów pije wodę z toalety. Wiele psów pije wodę z toalety. Źródło: BigCheesePhoto/Thinkstock

Psy uwielbiają przebywać w łazience – szczególnie podczas upałów, ponieważ wyłożone płytkami ściany i podłoga są chłodne i dają im przyjemne ukojenie. Szybko odkrywają też, że w sedesie zawsze mogą znaleźć wodę i bez zastanowienia koją nią pragnienie. Chłodna i świeża, bo zmieniana częściej niż stojąca całymi dniami woda w misce, ta z toalety jest dla nich bardzo kusząca. I zgodna z ich naturą, bo czworonogi instynktownie czują, że woda, która płynie jest lepsza i bezpieczniejsza niż ta stojąca np. w kałuży czy naczyniu. Wielu właścicieli rozczula widok pupila gaszącego pragnienie w sedesie, bo nie mają świadomości, że woda z toalety jest tak naprawdę bardzo niebezpieczna.

Przede wszystkim, jeśli regularnie czyścimy toaletę, w wodzie, która w niej stoi znajdują się używane do tego żrące i trujące chemikalia. Biegunka i wymioty mogą być najłagodniejszymi objawami zatrucia się psa takimi substancjami.

Jak twierdzą eksperci, bakterie, grzyby, pleśnie i pasożyty, które znajdują się w wodzie w toalecie, nie są groźne dla psa. Ale dla ludzi te paciorkowce, bakterie salmonelli, e-coli, pałeczki ropy błękitnej i ponad 150 innych drobnoustrojów mogą być niebezpieczne dla życia i zdrowia. A czy trudno sobie wyobrazić, że nasz pupil napiwszy się z sedesu przybiegnie do nas i w geście radości obliże nam twarz albo zajmie się zabawą z naszymi dziećmi? 

Zatem zwróćmy szczególną uwagę, gdy nasz pies, zamiast prosić o spacer do parku, zacznie skomleć o dostęp do ludzkiej toalety. 

z pazurem butik zpazurem.pl z pazurem
z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem
z pazurem