Psy bohaterami popularnego programu „Top Gear”

W marcu ekipa „Top Gear” wybrała się do Nowej Zelandii, gdzie nakręciła reportaż o psach, które potrafią prowadzić samochód. Pracownicy jednego z tamtejszych schronisk dla porzuconych zwierząt postanowili nauczyć bezdomne psy prowadzenia auta, aby zwiększyć w ten sposób ich szanse na adopcje, a jednocześnie udowodnić, że czworonogi mogą usiąść za kierownicą samochodu osobowego.


Dziennikarze udowodnili, że psa można nauczyć prowadzenia samochodu. Dziennikarze udowodnili, że psa można nauczyć prowadzenia samochodu. Źródło: Shutterstock

„Top Gear” to jeden z najpopularniejszych na świecie programów poświęconych samochodom. Prowadzący go Jeremy Clarkson stał się dzięki niemu rozpoznawanym w większości krajów dziennikarzem.  W tym celu wykorzystano najnowszy model Mini Coopera, który odpowiednio zmodyfikowano tak, aby psy mogły dosięgać pedałów, a następnie zabrano je na profesjonalny tor wyścigowy w okolicy Auckland. Wcześniej przez dwa miesiące trójka sympatycznych czworonogów o imionach Porter, Monty i Ginny była szkolona na specjalnych urządzeniach, które umożliwiały wyćwiczenie umiejętności i zachowań niezbędnych do prowadzenia prawdziwego samochodu.

Ciężar szkolenia psów wzięła na siebie czwórka doświadczonych trenerów: Mark Vette, Marie Manderson, Rosie Miles oraz Jazmin Vette-Dal Bello. Dzięki ich cierpliwości i systematycznie prowadzonym treningom wkrótce udało się osiągnąć zamierzony efekt i każdy z psów zdołał samodzielnie pokonać samochodem odcinek kilkuset metrów na torze wyścigowym, co zarejestrowały kamery. Wyczyny bohaterskich psów można podziwiać na oficjalnej stronie internetowej projektu dostępnej pod adresem www.drivingdogs.co.nz

Z racji tego, że film pokazujący osiągnięcie trójki psów zdobył ogromną popularność w brytyjskich mediach, dziennikarze BBC prowadzący program „Top Gear” postanowili nakręcić reportaż dotyczący nowozelandzkich czworonogów. Nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy materiał ukaże się w brytyjskiej telewizji, ale z pewnością po raz kolejny pobije rekordy oglądalności. Po emisji programu pokazującego wyczyn psów-kierowców gwałtownie wzrosła liczba osób zainteresowanych adopcją czworonogów. Zatem podstawowy cel założony przez pomysłodawców całego przedsięwzięcia został osiągnięty.

 

Źródło: The New Zealand Herald, Drivingdogs.co.nz, BBC

z pazurem butik zpazurem.pl z pazurem
z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem
z pazurem