Psie schodki

Wyobraź sobie, że twoje nogi mają jedynie kilka centymetrów. A kanapa, łóżko i sofa znajdują się taaak wysoko! Co robisz? Pewnie to samo, co każdy mały chihuahua, niskopienny shih tzu czy rozszczekany york - piszczysz, skomlisz i ujadasz, próbując wskoczyć na posłanie do ukochanego właściciela. I tak przez cały dzień... a w zasadzie całą noc – w środku zbawiennego odpoczynku! Może czas pomóc miniaturowym pupilom w nierównej walce z wysokością?

Źródło: materiały własne

Schodki dla każdego pupila

Na rynku znajduje się duży wybór schodków, dopasowanych do psich użytkowników. Głównie przeznaczone są one dla najmniejszych, schorowanych oraz osłabionych zwierzaków, które nie są w stanie wdrapać się samodzielnie na wysokie przeszkody. Łapka za łapką pokonają one szybko i bezszelestnie problematyczne wysokości.

Schodki drewniane czy piankowe

Schodki występują w kilku rozmiarach, dopasowanych do najmniejszy oraz trochę większych zwierzaków. Różnią się one między sobą przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane.

Źródło: Shutterstock

Dla cięższych psiaków proponowane są modele drewniane, zaopatrzone w trzy schodki. Wytrzymają one dłużej wielokrotne wchodzenie i schodzenie przez zwierzaki o różnej wadze i wysokości. Dla zapewnienia bezpieczeństwa schodki muszą zostać pokryte antypoślizgowym materiałem, najlepiej przypominającym wykładzinę. Także pod konstrukcją znajdować się muszą gumowe elementy, które zabezpieczą przed przesuwaniem się oraz rysowaniem podłogi.

Dla lżejszych psiaków odpowiednie będą także schodki wykonane z pianki lub przypominające budową materac. Nie mogą być one jednak zbyt miękkie, aby pies mógł się wygodnie wybić.

Postaw na higienę

Schodki będą często używane przez twojego pupila. Pamiętaj więc, aby kupić model, który umożliwia szybkie i wygodne wyczyszczenie. Najlepiej sprawdzają się więc schodki z wymiennymi pokrowcami, które można prać w pralce. Dlatego złym pomysłem jest kupowanie schodków kierując się jedynie względami estetycznymi – przyszytymi kokardkami, kryształkami czy wstążeczkami.

Unikaj wszelkich siatek, koronek i ażurów, w które mogą zaplątać się łapki lub pazurki szczekającego malucha. Sprawdź, jakie modele są dostępne w naszym Butiku i dopasuj schodki do potrzeb psiaka i wystroju mieszkania.