Psia swatka

Szukasz psa? Oto agencja matrymonialna dla ludzi, którzy poszukują swojego wymarzonego psa. Marzysz o adopcji przyjaciela na całe życie? Ta agencja z pewnością znajdzie ci kandydata idealnego!

Źródło: Shutterstock

Szukanie psa na psich portalach internetowych jest w Stanach bardzo popularne. Na najbardziej znanej stronie www.petfinder.com są tysiące profili psów, które znajdują się w setkach schronisk i organizacji ratujących zwierzęta. Na brak wyboru nie można narzekać. Jednak czytanie opisów, porównywanie zdjęć nadal nie mówi nam wiele o tym jaki naprawdę jest dany pies i czy będzie do nas pasować.

W części schronisk proces jest podobny. Psy możemy obejrzeć na ekranie monitora, i poprosić o pokazanie nam tych kilku wybranych, które najbardziej nam się podobają. Szukanie tego jednego jedynego psa w ten sposób, może nam zająć bardzo dużo czasu.

Właścicielka nowojorskiej agencji matrymonialnej dla miłośników psów, Sarah Oren, współpracuje z prywatnymi i państwowymi schroniskami i organizacjami ratującymi zwierzęta. Jest przeciwna kupowaniu psów w sklepach, które prawie zawsze pochodzą z tzw. puppy mills, czyli masowych pseudo-hodowli, których jedynym celem jest szybki zysk. Jako osoba od lat zaangażowana w promowanie adopcji zwierząt ze schronisk, nie jest też zwolenniczką kupowania psów od renomowanych hodowców. Twierdzi, że jest w stanie znaleźć psa wymarzonej rasy, który będzie spełniał nasze kryteria.

Jak to działa?

Sarah wysyła nam kwestionariusz, aby dowiedzieć się jakiego psa poszukujemy, jaki mamy tryb życia, ile możemy psu poświęcić czasu, w jakim stopniu będzie uczestniczyć w naszym życiu, w jakim ma być wieku, jaki ma mieć temperament, jakiej wielkości, preferowana rasa etc. Jednym słowem pomaga nam znaleźć idealnego psiego partnera dla nas i naszej rodziny.

Gdy wie jakiego psa szukamy, przesyła nam listę wybranych przez nią dla nas dostępnych psów w nowojorskich schroniskach i grupach ratujących psy. Towarzyszy nam podczas poznania psa i później w czasie procesu adopcji. Przedsiębiorcza Amerykanka z wykształcenia jest nauczycielem nauczania początkowego, oferuje pomoc w oswojeniu dzieci z nowym pieskiem oraz nauczenie ich prawidłowego postępowania wobec pupila. Prowadzi sklepik internetowy, wszystkie dochody są przeznaczone na wsparcie jej organizacji promującej adopcję i rodziny zastępcze dla psów, www.fosterdogsnyc.com.

Jednorazowa opłata za usługi agencji: 40$ (ok. 130zł).

Koszt zakupu psa w sklepie zoologicznym lub od hodowcy: od tysiąca dolarów wzwyż. Koszt adopcji: ok. 200$.

www.thedogmatchmaker.org

Film na temat agencji