Psi zestaw na plażę

Rozpalone od gorącego słońca, pachnące kwitnącymi krzewami powietrze cieszy nie tylko człowieka. W trakcie pełni lata także i nasze czworonogi czują ogarniający wszystkich nastrój błogiego relaksu i wakacyjnej swobody. Chcą one uczestniczyć w naszym życiu, zwłaszcza gdy ciepłe dni sprawiają, że nie przestajemy się uśmiechać. Lubimy podkreślać atmosferę lata zakładając szorty w palmy czy wpinając we włosy kolorowe kwiaty. Dlaczego więc nie podrasować czworonoga przed wyprawą na plażę?

W co się ubrać na plażę? W co się ubrać na plażę? Źródło: Shutterstock

Kostium , czapka okulary – plażowanie czas zacząć!
Właściciel kupuje sobie nowy strój kąpielowy, klapki, dobiera pieczołowicie letnią torebkę i dobrze współgrający z całością ręcznik. A co z czworonogiem? Czy i modna sunia nie powinna dostać nowej, letniej sukienki?

Producenci psich ubrań wiedzą, że nowocześni właściciele zabierają swoje pupile dosłownie wszędzie – na zakupy, do przyjaciół i na elegantsze spotkania przy drinku. Psia garderoba i akcesoria muszą więc współgrać z intensywnym trybem życia najukochańszego pana.

Nowość na sklepowych półkach stanowią ubrania dopasowujące pupila do plażowej atmosfery luzu i beztroski.

Podstawę ubioru stanowi tutaj strój kąpielowy. Dopasowany do rozmiaru czworonoga, naciągnięty jest na tułów pupila. Stroje na plaże wykonywane są z szybkoschnących, trwałych materiałów, odpornych na działanie soli oraz środków chemicznych występujących na basenie. Strój taki nie posiada funkcjonalnych atutów – raczej swym zakręconym wyglądem cieszyć ma oko dwunożnego przyjaciela. Zestawy na plażę występują zazwyczaj we wzorach wyraźnie dopasowanych do letniego klimatu – palmy, słońca, kolibry czy kolorowe motyle wywołają uśmiech każdego właściciela.

Nie może zabraknąć gustownego kapelusza. Źródło: Shutterstock
 
Do kompletu dokupić można czapeczkę, wykonaną z innego materiału, lecz posiadającą taki sam motyw. Czapka służyć ma do ochrony głowy i przeciwdziałaniu przed oślepianiem. Pamiętajmy jednak, że nakrycie głowy u psa traktować należy jako chwilowy gadżet, stosowany jedynie dla zabawy. Po pierwsze, nie chroni on delikatnego psa przed zgubnym wpływem rozpalonego słońca. Po drugie, większość psów nie przepada za jakimkolwiek nakryciem głowy.

Jeśli zależy nam na ochronie psiego wzroku przed zbyt mocnym słońcem, wybrać należy psie okulary. Muszą być one jednak dobrej firmy, wyposażone w ochronne filtry i posiadające neutralną barwę soczewek. Dzięki elastycznej gumce oraz dopasowaniu do ergonomii psiego pyska nie przeszkadzają one pupilom w plażowym relaksie.

Chłodząca mata dla czworonoga

Przed rozpoczęciem plażowania powinniśmy zadbać o zdrowie i komfort naszego pupila. Pies źle znosi wysokie temperatury. Ziając stara się obniżyć temperaturę poprzez wywalenie języka i rozciągnięcie się jak długi na powierzchni rozpalonego piasku.

Właściciel musi zdawać sobie sprawę, że pies gorzej znosi od swego pana nie tylko wysokie temperatury, ale także wystawienie na działanie słońca. Przede wszystkim należy więc zapewnić mu cień, ustronne miejsce do położenia się i stały dostęp do wody. Czy dla rozgrzanego pupila uczynić możemy coś jeszcze?

Na polskim rynku pojawiło się niedawno urządzenie, które pozwala lżej przeżyć psom najgorętszą porę roku. Podczas plażowania ulży i doda komfortu chłodząca mata dla czworonogów. Wybierać należy te modele, których podstawę nie stanowi chlupocząca wewnątrz woda, ani nie są one zasilane energią elektryczną. Najbezpieczniejsze i najpraktyczniejsze w trakcie eksploatacji są  modele zaopatrzone w samoładujące się akumulatory. Całkowite nabranie mocy pozwala na stosowanie maty nieprzerwanie przez 3-4 godziny  pod szczęśliwym, ochłodzonym psem. Chłodząca mata dostępna jest w kilku rozmiarach, dopasowanych do wielkości psa. Miękki materiał wierzchni i trwałe wykonanie sprawią, że stanie się ona ulubionym posłaniem psa na cieplejsze dni w roku.