Psi terapeuci pomagają ofiarom zamachów w Bostonie

Zamachy bombowe, które miały miejsce w połowie kwietnia podczas maratonu w Bostonie spowodowały traumę u tych osób, które odniosły rany lub były świadkami całego zdarzenia. Do wsparcia emocjonalnego cierpiących osób postanowiono wykorzystać specjalnie wyszkolone psy.

Golden Retrievery to świetni psi terapeuci Golden Retrievery to świetni psi terapeuci Źródło: Shutterstock

Do Bostonu przyjechała piątka sympatycznych czworonogów rasy Golden Retriever o imionach Maggie, Addie, Luther, Ruthie i Isaiah, aby pocieszać wszystkie osoby, które po tragicznych wydarzeniach utraciły psychofizyczną równowagę. Każdy z nich pracował przez dwie do trzech godzin bez przerwy po czym odpoczywał przez pewien czas, aby nabrać sił do dalszego działania. Ich opiekunka Lizzie Brose reprezentująca firmę o nazwie K-9 Parish Comfort Dogs jest świadoma tego, że wsparcie oferowane przez psy jest bardzo skuteczną formą terapii osób, które były świadkami traumatycznego wydarzenia. Nic dziwnego, że coraz więcej podobnych stowarzyszeń i organizacji oferujących pomoc poprzez dogoterapię powstaje na terenie Stanów Zjednoczonych.

Po odwiedzeniu pacjentów znajdujących się pod opieką centrum medycznego Tufts Medical Center, wszystkie psy udały się na zakrystię kościoła luterańskiego w Bostonie położonego w pobliżu miejsca, w którym eksplodowały ładunki wybuchowe podczas maratonu. Po ciężkim dniu spędzonym na zabawach i przytulaniu się do obcych ludzi, psy szybko poszły spać, a następnie udały się w drogę powrotną do domu. W ostatnich dniach ponownie wyruszyły w podróż tym razem do Oklahomy, aby wspierać emocjonalnie osoby, które ucierpiały podczas tornado, które niedawno nawiedziło ten stan. Więcej informacji na temat dzielnych psów i podejmowanych przez nie inicjatyw można znaleźć na ich profilu na Facebooku https://www.facebook.com/k9comfort oraz na stronie internetowej dostępnej pod adresem http://www.k9comfort.org/.

 

Źródło: BuzzFeed, K9 Comfort

z pazurem butik zpazurem.pl z pazurem
z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem
z pazurem