"Przygarnij mnie"- gwiazdy TVP mają misję

Wszyscy dobrze wiemy, że pies to bez wątpienia najlepszy przyjaciel człowieka. Wystarczy spojrzeć na statystyki. Okazuje się, że w Polsce czworonogami opiekuje się aż 5,5 mln osób. Nie mamy jednak powodów do prawdziwej radości, wszak do schronisk w dalszym ciągu trafia ponad 100 tys. psiaków rocznie. Tęsknią one za ciepłym i szczęśliwym domem. Jak odmienić ich los? Program „Przygarnij mnie”, to nowa, wiosenna propozycja telewizyjnej Dwójki, która daje nadzieję, że może być lepiej…

Źródło: www.facebook.com/pages/Przygarnij-mnie-TVP

Najważniejsza misja?

Pewnie większość z was zdaje sobie sprawę z tego, że niestety od lat stale rośnie liczba bezdomnych zwierząt. Dane nie pozostawiają złudzeń. W 2001 roku polskie schroniska wypełniało ok. 17 tys. psów, a w 2013 roku ich liczba  dobiła do 100 tysięcy! Co zrobić, żeby odmienić dolę biednych i porzuconych zwierzaków?

Przed programem „Przygarnij mnie” nie lada wyzwanie! Twórcy formatu mają misję, chcą pokazać, ze nie tylko rodowodowy szczeniak może liczyć na prawdziwy dom. Autorzy produkcji chcą uświadomić opinii publicznej, ze każdy pies jest przecież niezwykły i zasługuje na kochających i troskliwych opiekunów.

Telewizyjny cykl „Przygarnij mnie” ma na celu wsparcie kampanii na rzecz odpowiedzialnej adopcji bezdomnych zwierząt, jednocześnie zamierza propagować wiedzę na temat zasad właściwej opieki nad naszymi domowymi milusińskimi. Producenci programu zapewniają, że zadbali o przyjazną i atrakcyjną formułę widowiska. Chodzi przede wszystkim o pokazanie, że pies adoptowany ze schroniska może stać się wspaniałym i prawdziwym członkiem rodziny na całe lata. Takie zwierzę może wnieść naprawdę dużo pozytywnej energii do naszego życia. Wystarczy zapewnić mu dom.

Telewizyjna Dwójka przez dziesięć tygodni w niedzielne wieczory zamierza prezentować poruszające historie siedmiu psów ze schronisk, które znajdą schronienie w domach Ambasadorów Kampanii, znanych z działalności na rzecz pokrzywdzonych zwierzaków. Twórcy programu założyli, że każdy z Ambasadorów zaadoptuje na stałe przebywającego w schronisku psa.

Następnie pod czujnym okiem specjalistów – lekarzy weterynarii i behawiorystów, pomogą swoim podopiecznym pokonać rozmaite traumy i nauczyć się odpowiednich zachowań a wszystko to oczywiście w ramach potrzebnej zwierzęciu socjalizacji. W każdym odcinku „Przygarnij mnie” widzowie będą mieli okazję podglądać postępy opiekunów i zwierząt w budowaniu wzajemnej relacji. Oglądający będą z pewnością świadkami zarówno momentów trudnych, jak i sytuacji pełnych radości czy wzruszeń.

 

Gwiazdy będą mogły zrobić coś dobrego…

Pora więc ujawnić nazwiska tych, którzy będą opiekować się czworonogami.

Swój udział w projekcie potwierdziła Agnieszka Włodarczyk, aktorka, laureatka nagrody TOP for DOG 2014 w kategorii Osobowość Roku. Agnieszka od dawna uczestniczy w rozmaitych kampaniach pomocy dla zwierząt.

W programie pojawi się także Marcelina Zawadzka, Miss Polski 2011, która również bardzo chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych wspierających schroniska dla zwierząt. „Przygarnij mnie” zaprosiło również do współpracy Leszka Stanka – aktora i choreografa, działacza Fundacji Pegasus ratującej życie koni.

Wielbiciele Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej (Klan), Rafała Mroczka (M jak Miłość), Dawida Zawadzkiego (O mnie się nie martw, Czas Honoru) oraz dziennikarza Kamila Nosela (Radio Zet) z pewnością będą uradowani, wszak aktorzy również zapowiedzieli swój udział w projekcie.

Wszyscy oni, oczywiście pod kontrolą trenerów – behawiorystów, specjalistów od żywienia zwierząt oraz lekarzy weterynarii będą uczyć się, jak postępować z adoptowanym podopiecznym, w jaki sposób zadbać o zdrowe odżywianie i właściwą pielęgnację. Zdobędą też potrzebną wiedzę na temat prawidłowego rozwoju i aktywności pupila, a wszystko to dzięki wspólnej zabawie oraz rozwijaniu prostych umiejętności.

Kolejne odcinki pokażą nam już zabawną rywalizację, w której czworonogi będą mogli pochwalić się świeżo nabytymi sprawnościami i ujawnić drzemiący w nich potencjał.

Co najważniejsze, zwycięska para odcinka otrzyma zapas karmy oraz produkty do ochrony przeciwpasożytniczej dla psów, które oczywiście powędrują do wybranego schroniska. Najważniejsze rozstrzygnięcie przyniesie nam oczywiście finał edycji. Wtedy dowiemy się bowiem, która para otrzyma najwyższe noty od jurorów i będzie mogła wskazać schronisko, do którego powędruje bardzo cenna nagroda. Twórcy formatu na razie nie chcą zdradzać, co dokładnie będzie tą wygraną. Pewne jest jednak, że na pewno przyczyni się ona do wyraźnej poprawy losu psiaków przebywających w schronisku.

Kto będzie oceniał postępy zespołów pies-właściciel? Okazuje się, ze będzie to Olga Frycz, aktorka stale współpracująca z Fundacją Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt, Michał Olszański, dziennikarz radiowej Trójki, ambasador „Zerwij Łańcuchy” walczącej z trzymaniem psów na uwięzi oraz Sylwester Wardęga, znany performer, autor głośnych i kontrowersyjnych produkcji internetowych, a także współtwórca akcji „psiwóz”, która popularyzuje dokarmianie bezdomnych zwierząt


Interaktywna i bardzo pożyteczna rozrywka

Warto też wspomnieć, że wraz z rozpoczęciem programu wystartuje również specjalna platforma „Psadoptuj”. Na starcie obejmie ona swoim zasięgiem kilkaset psów ze schronisk rozsianych w całym kraju i stale będzie się powiększać. Najważniejsze, że dzięki tej aplikacji widzowie będą mogli zaadoptować psiaki z wybranych przez siebie przytułków. Oczywiście szanse na adopcję zweryfikuje schronisko, w którym przebywa zwierzę. Każdy adoptowany czworonóg otrzyma specjalną wyprawkę.

Powstanie też dedykowany akcji serwis internetowy, na którym będzie można znaleźć przydatne informacje i porady ekspercie na temat szeroko pojętej opieki nad zwierzętami Reasumując, program „Przygarnij mnie” to solidna dawka merytorycznych porad dla właścicieli czworonogów.

Wspominaliśmy o ekspertach, dlatego w programie nie może zabraknąć Katarzyny Bargiełowskiej, wykwalifikowanej behawiorystki i dyplomowanej instruktor szkolenia psów Metodą Naturalną oraz Michała Ceregrzyna, doktora nauk weterynaryjnych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym oraz uniwersyteckim w pracy w instytucjach naukowych w Japonii, Niemczech i Polsce.

Akcja informacyjna dotycząca programu już ruszyła. Warto oglądać TVP2, bowiem także inne audycje zaangażowały się w propagowanie idei tego projektu. Wiele materiałów można zobaczyć m.in. w Pytaniu na śniadanie, a także w Magazynie Ekspresu Reporterów

„Przygarnij mnie” poprowadzi Marzena Rogalska, dziennikarka, wielbicielka zwierząt. Do zobaczenia w najbliższą niedzielę o 18:55. Tego nie można przegapić!