Przekrój treningowy

Od treningu do zabawy i od zabawy do treningu. Sposobów na psią kondycję jest wiele, tak jak wiele jest psich charakterów. Dlaczego warto więc zaplanować trening?

 


Źródło: fot. Tomasz Mońko, www.facebook.com/tomasz.monko

Większość zdrowych psów na ogół może brać udział w wielu zajęciach sportowych. Najlepiej wybrać taki plan treningowy, który nie będzie kolidował z naszym. Musimy pamiętać, by zapewnić motywację naszemu pupilowi, ale również sobie. Trening będzie udany wtedy, gdy obojgu przyniesie przede wszystkim wiele radości i dobrej zabawy.

Nie mniej jednak należy pamiętać, że nie każda aktywność ruchowa odpowiednia dla nas, będzie dobra dla naszego psiaka. Np. ćwiczenia na siłowni, pływanie w basenie czy jazda na łyżworolkach dla pupila o małej wielkości może być zbyt wyczerpująca, natomiast psy większych ras doskonale odnajdą się w tego typu sporcie. Staranne planowanie  i odpowiednio dobrany trening zapewni możliwość wspólnego osiągania zamierzonych celów.

Stopniowo realizując swoje plany treningowe będziecie obserwować zmiany, jakie zachodzą w kondycji waszego psa. Trzeba liczyć się z tym, że pupil w niedługim czasie może potrzebować znacznie więcej ruchu niż my. Wtedy należy pomyśleć o bardziej intensywnym i różnorodnym treningu, który w sposób naturalny pozwoli na nieustanną poprawę zdrowia i sprawności fizycznej.