Przedszkole dla psów?

Psa powinniśmy wychowywać od pierwszego momentu, gdy pojawi się w naszym domu. psie dziecko potrzebuje uwagi i dorosłego przewodnika. Czym jest przedszkole dla szczeniąt? Czy warto w nie zainwestować?

Źródło: fot. Tomasz Mońko, www.facebook.com/tomasz.monko

Przedszkole dla szczeniąt nie jest miejscem takim jak przedszkole dla dzieci, w którym zostawiamy maluchy na czas swojej pracy. Przedszkole dla szczeniąt jest rodzajem szkolenia dostosowanego do wieku i potrzeb bardzo młodych psów. Takie kursy dla szczeniąt powstały w odpowiedzi na wyniki badań nad uczeniem się psów, które wskazują jak istotna jest socjalizacja i nauka rozpoczęta już w wieku szczenięcym.Tak więc przedszkole dla szczeniąt to nie miejsce, ale kurs dla młodych psów.

W zależności od ośrodka szkolenia na kurs psiego przedszkola właściciel może zapisać się wraz ze swoim 8-12 tygodniowym szczenięciem. Programy i czas trwania kursu bywają różne, mogą obejmować od 10 nawet do 18 trwających godzinę spotkań.

Niekiedy kusy psiego przedszkola myli się ze świetlicą dla psów, która jest odpowiednikiem przedszkola dla dzieci. Świetlica dla psów to miejsce, w którym możemy zostawić psa w każdym wieku na czas swoje pracy.

 

ŹRÓDŁA: Aleksanda Cherek, Pies, pielęgnacja, szkolenie i trening charakteru, Warszawa, 2011;