Prochy czworonogów w kosmosie

Stany Zjednoczone kojarzą się z krajem wielkich możliwości i nieprawdopodobnych wręcz pomysłów, które okazały się sukcesem i przyniosły ich autorom ogromne korzyści finansowe. Z USA wciąż napływają informacje o nietypowych usługach oferowanych przez tamtejsze firmy. Jedna z nich umożliwia opiekunom zmarłych czworonogów nietypowy pogrzeb polegający na wystrzeleniu prochów zwierząt w przestrzeń kosmiczną.

Źródło: NASA Goddard Photo and Video / Foter / (CC BY 2.0)

Od 1997 roku firma Celestis z Houston oferowała usługę o nazwie „Earth Rise”, która polegała na wystrzeleniu w przestrzeń kosmiczną prochów zmarłych ludzi. Nietypowy pogrzeb cieszył się sporym zainteresowaniem nie tylko samych Amerykanów, ale także osób z innych krajów. Tymczasem od niedawna kontrowersyjna oferta została rozszerzona o dodatkową możliwość zorganizowania czworonogom ostatniego pożegnania w kosmosie. Niestety wiąże się to z wydatkiem w wysokości ponad dwunastu tysięcy dolarów. Trudno więc powiedzieć, czy taka cena nie okaże się przeszkodą dla wielu osób chcących zafundować swoim pupilom lot w kosmos. Niemniej znając ekstrawagancję niektórych celebrytów czy milionerów, bardzo możliwe, że część z nich zdecyduje się na wystrzelenie prochów swoich zmarłych zwierząt w przestrzeń kosmiczną bez względu na koszt takiej usługi. 

Reklama firmy Celestis Źródło: Facebook

Na oficjalnej stronie internetowej Celestis dostępnej pod adresem http://www.celestis.com można znaleźć sporo informacji nie tylko na temat samej firmy, ale także osób, które dotychczas skorzystały z jej nietypowych usług pogrzebowych. Dodatkowo w serwisie umieszczono ogłoszenia dotyczące najbliższych planowanych misji oraz link do bloga. Celestis posiada także swój profill na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/memorialspaceflights.

 

Źródło: TheOnion.com, Celestis.com, Facebook